19 Ağustos 2018

MİLLETVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ, BASINLA BULUŞTU


CHP Milletvekili Engin Özkoç, yaptı basın toplantısında hasarlı okul binaları, fındık, SEDAŞ, Tarım ve Sanayi konusunda değerlendirmelerde bulundu

Geçtiğimiz ay, düzenlediği ilk basın toplantısı ile ilimizde depreme dayanıklı olmadığı gerekçesi ile yıkılması gereken 21 okul ile ilgili açıklamada bulunan, CHP Milletvekili Engin Özkoç, bugün basın mensuplarıyla bir araya geldi. İlimizde güçlendirilmesi gereken 39 okulun bulunduğunu ifade eden Özkoç, valiliğe yaptığı  bilgi edinme başvurusunun sonuçlandığını belirterek, “Buna göre, 21 okulun yıkılması, buna karşılık yatırım programında yer alan 23 okula ait 392 dersliğin ihale edilmesine ilişkin bir çalışma yürütüldüğü tarafımıza bildirildi. Bakanlıktan ödenek istendiği söylendi” dedi.
Özkoç şöyle devam etti, “Milletvekilimiz Mustafa İsen’in geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir açıklaması var; Sakarya’da deprem riski analizi yapılması gereken 60 okul olduğunu ve yılsonuna kadar da analizlerin tamamlanacağını söylemiş. Bizim Valilikten aldığımız yazılı cevaba göre ise; Sakarya’da depreme dayanıklılık testi yapılmamış 133 okula ait 190 bina bulunuyor. Yaklaşık 17 yıllık süreç içinde 169 okulun deprem analizi yapılmış, buna göre yıkılması, güçlendirilmesi gereken okullar oraya konulmuş. Depremi ayakta atlatan, ancak ne kadar hasar gördüğü, yeni bir depremi kaldırıp kaldıramayacağı tespit edilmesi gereken ise 190 okul binamız daha var. Sayın İsen, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ve ilgili bürokratlarla konuyu görüştüğünü söylüyor, ben de Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanı ile görüştüm. En kısa sürede sorunu çözeceklerini, bir eylem planı oluşturacaklarını belirttiler. Ben bu konuyu siyaset üstü değerlendiriyorum. Evlatlarımızın can güvenliğini, el birliğiyle sağlamamız gerektiğine inanıyorum. Yarın bir deprem olur, çocuklarımız okul duvarları altında kalırsa, bunun vebali siz gazetecilerden, biz siyasetçilere, sokakta yürüyen vatandaştan anne babalara hepimizedir.Bu konuyu çözeceğiz, el birliğiyle, ortak duyarlılıkla, okul binalarını güvenli hale getireceğiz, getirmeliyiz”  Özkoç konuşmasının devamında tarım, sanayi, SEDAŞ  ve Fındık  ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
24 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI