23 Eylül 2018

APEK ESKİ BAŞKANI ALIŞAN YENİHABER’E KONUŞTU: O CEZA ÇİFTÇİYE!


APEK eski Başkanı Ayhan Alişan “ Borçları ödemeyeceğiz” açıklaması yapan Başkan Ahmet Aya’nın doğru söylemediğini belirtti. Alişan Şeker Kurumu tarafından APEK’e kesilen 70 milyon liralık cezayı üyelerin ödeyeceğini söyledi

DAVALARDAN BARAAT ETTİ
Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde uzun süre yöneticilik yaptıktan sonra 2004 yılında gerçekleştirilen operasyon sonrası görevi bırakan eski Başkan Ayhan Alişan son gelişmeleri değerlendirdi. Hakkında açılan davaların beraatla sonuçlandığını belirten Alişan “Uğradığımız haksızlıktan aklandık. Ancak kooperatif büyük bir borç yükünün altına sokuldu. Şeker Fabrikası elden gitti” dedi.

YÖNETİM SORUMLU
Alişan kendi dönemlerinde Adapazarı Şeker Fabrikası’nın yüzde 44 hissesinin yanında Konya ve Kütahya Şeker Fabrikası’nda hissesi ve kasasında 15 milyon liraya yakın nakti olan APEK’in kötü yönetimle Şeker Fabrikası’nı, diğer menkul ve gayri menkullerinin büyük bölümünü kaybettiğini söyledi. Alişan tüm bu kayıplardan APEK yönetiminin sorumlu olduğunu ifade etti.

HESABI SORULMALI
Alişan Şeker Kurumu’nun kestiği 70 milyon liralık cezayı ödemeyeceklerini belirten APEK Başkanı Ahmet Aya’nın çiftçiye doğruları söylemediğini belirtti. Eski Başkan Alişan ilgili yasal mevzuat gereği  cezalardan kaynaklanan borcu, APEK üyelerinin ödeyeceğini ifade ederek kooperatif üyelerinin, yönetime bunun hesabını sormaları gerektiğini bildirdi.
28 Mayıs 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI