19 Mayıs 2019

VALİ HÜSEYİN COŞ'TAN HAYIRSEVERLERE OKUL ÇAĞRISI


Arifiye’de Ege Kimya tarafından yaptırılan ortaokulun açılışında konuşan Vali Coş, “İnşallah hayırseverlerimiz böyle güzel bir okul yaparak, hem topluma karşı sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmiş olurlar hem de ebediyen isimlerini ölümsüzleştirir

Ege Kimya Arifiye Aşağı Kirazca’da yaptırılan ortaokul törenle açıldı. Açılışa Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta Arifiye Bekir Sıtkı Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi davetliler tarafından oldukça beğenildi.

TEŞEKKÜR
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Eğitim için çaba içerisindeyiz. Çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz çünkü biliyoruz ki eğitim davası her dönemde ülkemizin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin çağımıza uygun olarak fırsat eşitliği içerisinde eğitim öğretim imkânlarından faydalanmalarım yolunda büyük bir çaba içerisindeyiz. Bugün burada 8 adet dersliği bulunan bu okulun açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca okulun burada inşa edilmesinde emeği geçen Ege Kimya Genel Müdürü Metin Mansur’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SORUMLULUK
Kuntoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Ege Kimya Genel Müdürü Metin Mansur, “Adapazarı'ndaki 120 bin metrekarelik arazisinde hayata geçirdiği organize kimya tesisiyle faaliyet alanlarını genişleten Ege Kimya, bilgi birikimi ve deneyimlerini uluslararası işbirlikleri ile geliştirmektedir. Ege Kimya olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman maddi ve manevi desteklerimizi vermeye çalışıyoruz. Gelecek nesillere hayırlı öğrenciler yetiştirilmesi için yapılan bu okulda desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

ÖRNEK OLSUN
Programda son olarak konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, “Arifiye’nin bu güzel mahallesinde yeşil Aşağı Kirazca Mahallesinde böyle güzel bir ortaokulu açılışına geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Okulumuz daha önceden hizmete girmiş ama şimdi açılışını yapıyoruz. Mahallemize, öğrencilerime, öğretmenlerimize hayırlı olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Ege Kimya A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Metin Mansur’a teşekkür ediyorum ve bu tür projelerin örnek olmasını diliyorum. İnşallah sanayi kuruluşlarımız, ekonomik işletmelerimiz, hayırseverlerimiz böyle güzel bir okul yaparak, yaptırarak hem topluma karşı olan sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmiş olurlar hem de ebediyen isimlerini ölümsüzleştirerek bu okullardan yetişecek öğrencilerin hafızasında yer edinme fırsatı bulurlar” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından davetlilere yemek ikramı yapılırken Vali Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile protokol okulu gezerek derslikleri ve laboratuarı inceleyerek bilgi aldı. R. Kaan Oktar


31 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI