22 Ağustos 2018

DEMOKRAT PARTİ'DE İSMAİL ERGÜL YENİDEN SEÇİLDİ


Demokrat Parti İl Kongresi’nde iki adayın yarıştığı genel kurulda İsmail Ergül, yeniden il başkanlığına seçildi

Demokrat Parti İl Kongresi’nde İsmail Ergül, yeniden il başkanlığına seçildi. Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda düzenlenen kongreye DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba ve çok sayıda davetli katıldı. Demokrat Parti il kongresinde mevcut Başkan İsmail Ergül’ün yanı sıra Muharrem Ün de adaylığını koydu.
MANEVİ DESTEK
Genel Kurulda konuşan Ergül, “Bugüne kadar hiçbir yerden hiçbir istekte bulunmadan sadece verilen manevi desteklerle çalıştık. Amacımız merkez Sağ’dan gelen Demokrat Parti’yi eski günlerine döndürmektir. Bu yolda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Millet iradesine inanan bir meşrutiyet inancında ve yolundayız. Hep birlikte davamızı ayakta tutmaya çaba göstererek çalışacağız. Yoğun çalışmalarımızı her zaman sürdüreceğiz” dedi. Konuşmaların ardından kürsüye çıkan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bulunduğumuz karanlık günlerden en kuvvetli çıkış yolu Demokrat Parti’dir ve bunu insanlara anlatmamız gerekmektedir. Sahalara inmek için buralardayız, meydanlara inmek için kongreler yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
SEÇİM
243 kişinin oy kullandığı seçimde 1 oy geçersiz sayıldı ayrıca Ergül’e karşı aday olan Muharrem Ün 76 oy alırken Mevcut Başkan İsmail Ergül 166 oy alarak yeniden İl Başkanı oldu. Yönetim ise şu şekilde; “İsmail Ergül (Başkan), Agah Kır, Ahmet Uzun, Aydın Doğrucan, Cengiz Karabaş, Cumhur Atay, Ekrem Birer, Erol Eyüpler, Hamit Baskıcıoğlu, Hakan Yılmaz, Hülya Lüleci, İbrahim Nalbant, İbrahim Atalay, İsmail Gençali, İsmet Mert, İrfan Erdil, Melih Kaykayoğlu, Mevlüt Karagöz, Muamere Batıboylu, Muhammet Uzekmek, Mustafa İnce, Nebiye Güner, Necmi Helvacı, R. Mümin İşnel, Sedat Aydın, Tunç Özuğurlu, Tülay Bildan, Yılmaz Güven ve Zeynullah Sağlık. R. Kaan Oktar,
6 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI