15 Ekim 2018

HER 5 KADINDAN BİRİ OKUMA YAZMA BİLMİYOR


TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü okuryazarlık oranlarını açıkladı. Sakarya’da okuma yazma bilenlerin oranı yüzde 96.7 olarak gerçekleşti. İlimizde her yüz kadında 5’i okuryazar değil

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü 2015 yılı 6 yaş üzeri Ulusal Eğitim İstatistikleri sonuçlarını açıkladı. Buna göre Türkiye'de okuma bilen vatandaşların oranı yüzde 96,22 olarak gerçekleşti. Okuryazar oranının en yüksek olduğu il yüzde 98,5 ile Antalya oldu. Antalya’yı sırasıyla 98,19 ile İzmir, 98,18 ile Tekirdağ ve 98,15 ile Çanakkale izledi.
CİNSİYET
Sakarya'da okuma bilen oranı yüzde 96.7 olarak gerçekleşti. İlimizde okuma yazma bilen oranının cinsiyete göre incelendiğinde ise erkeklerde yüzde 98,99, kadınlarda ise yüzde 94,42 oldu. okuma yazma bilmeyen oranı ise yüzde 3,3 olarak gerçekleşti. Okuma yazma bilmeyenlerin oranında cinsiyete göre bakıldığında ise erkeklerde yüzde 1,01, kadınlarda ise yüzde 5,58 olmuştur.
8 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI