23 Ekim 2018

DİŞLİ “ KARA PAZARTESİ” DEDİ, KARDEŞİNDEN SÖZ ETMEDİ


Dün gece Demokrasi Meydanı’nda konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ekonomide oluşabilecek tehlikeye dikkat çekmek için “ Kara Pazartesi” beklentisinden söz etti, darbecilikten tutuklanan kardeşinden tek kelime etmedi.

İşte Şaban Dişli’nin Kent Meydanı’nda yaptığı konuşmanın metni:

ŞEREFSİZ DARBE GİRİŞİMİ

Demokrasinin bekçileri Sakarya’nın kıymetli evlatları

   Cuma günü sizlere seslendim. Cumartesi günü bu şerefi sizlerle paylaştım. Türkiye’yi dine getirmeye çalışan bu terör gruplarının bitmesi için ve Sakarya ve Sakarya’nın yiğit evlatları Başkumandanımız Recep Tayyip ERDOĞAN bu şerefsiz darbe girişimi bitti diyene bu meydanlarda hep birlikte olacağız. El ele olacağız omuz omuza olacağız. Birbirimizden enerji alacağız. Görüyor musunuz bu yoğunluğu onun için bizler demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Bu şerefsiz girişimi hissettiğimiz anda hissettikleri anda bütün bu Belediye Başkanları, bütün bu gençlik, bütün bu Türk halkı, bütün bu Sakarya parti gözetmeksizin, Lazı, Türkü, Kürdü gözetmeksizin üzerlerine bomba yağacağını bile bile evet bu meydanda toplandılar. Bu demokrasi meydanında toplandılar. Bu demokrasi meydanında olmaya devam edeceğiz.

MYK VARDI DÜN GECE GELEMEDİM

   Değerli kardeşlerim dün gece sizinle birlikte olamadım. Allah sizden razı olsun. Allah Sakarya’dan razı olsun. Dün gece sizlerle birlikte olamadım çok istedim ama olamadım. Çünkü partide bir MYK vardı. Oraya katılmak zorundaydım olamadım. Tabi  partide ki görevimiz devam ediyor. Dış dünyayı uyarmamız gerekiyor. En zor anlarında Yunus Peygamberimiz o balığın karnından çıkmak için bu duayı etmiştir. Bu duayı yapıyoruz bu duayı yapmaya devam edeciğiz. Biz bu mücadeleden Allah’ın izniyle galip çıkacağız.

 

İL BAŞKANI, BAŞKANLAR DAVEET ETTİ

 Taaa karnımdan başlayan saçlarımın ucuna kadar gelen yoğun duygular içerisindeyim. Tabi değerli İl Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız beni davet ettiler seni tekrar görmek istiyoruz dediler. Şu merdivenleri çıkana sizlere ne diyeceğimi bilmiyordum. Ama Allah sizden bir kere daha razı olsun. İşte burada Gazilerimiz işte burada hanım kardeşlerimiz var, işte burada gençlerimiz var, işte burada tüm Belediye var, işte burada Sakarya var, işte burada Türkiye var. duyun şerefsizler duyun namussuzlar bu vatanı asla yenemeyeceksiniz. Şu gazimize bakın, şu gazimizi seyredin, dünya seyredin bayrağımızı Allah’ım bu bayrağımızı hiçbir zaman yere indirme, Allah’ım Sakarya halkının dualarını kabul eyle.

KARA PAZARTESİ UYARISI

 Allah’ım Cumhurbaşkanımızı, Başkomutanımızı başımızdan eksik etme ömrümü alıp onlara ver ya Rabbim. Allah dualarımızı kabul eylesin. Dediğim gibi çok yoğun duygular içerisindeyim ama ne olur işlerinize sahip çıkın. İş adamları işlerinize sahip çıkın. Bakın arkadaşlaR pazartesi günü kara pazartesi olacaktır.

 

 




20 Temmuz 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI