21 Eylül 2018

AÇBA DARBE GİRİŞİMİNİ DEĞERLENDİRDİ: İHANET HAMLESİ


MHP Milletvekili Zihni Açba, darbe girişimleriyle ilgili olarak, “Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini itibar zafiyetine düşürmeyi amaçlayan bir terörist saldırı ve ihanet hamlesidir” dedi

MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası yaşanan süreçle ilgili sosyal medyada bir açıklama yaptı. Açba’nın açıklaması şöyle: 15 Temmuz 2016 günü ülkemizde yaşananların, bir takım siyasi mülahazalardan uzak ve sağlıklı bir yaklaşımla değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda; bizim kanaatimize göre 15 Temmuz 2016 günü Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademelerine kadar sızmış ve silahlı kuvvetler bünyesinde örgütlenmiş olan bir ihanet çetesinin kalkıştığı eylem, sadece siyasi iktidarı devirerek hükümet değişikliğini hedefleyen bir darbe girişimi olarak asla değerlendirilemez.
İTİBAR ZAFİYETİ
Bu kalkışma başlangıcından sonuna kadar, başarılı olsalar da olmasalar da siyaset kurumunun çok, çok ötesinde; Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini itibar zafiyetine düşürmeyi amaçlayan bir terörist saldırı ve ihanet hamlesidir. Bu ihanet hamlesi; 250 demokrasi şehidi ve bin 500 yaralı Türk vatandaşının yanı sıra, Türk silahlı kuvvetlerinin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin uluslararası görüntüsünde büyük itibar kaybına sebep olmuştur.
FESTİVAL GÖRÜNTÜSÜ
Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camianın, böyle bir zamanda meydanlarda festival görüntüsünde sergilenen toplantıları doğru bulması ve katılım sağlaması asla mümkün değildir. Milliyetçi Hareketçiler ve ülkücüler olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; her nereden gelirse gelsin, hangi güç odağının güdümünde olursa olsun her türlü ihanet girişiminin karşısında olacağımızı, aziz milletimizin maruz bırakıldığı hiçbir acı, ızdırap, felaket ve hıyanetin, bir takım siyasi hesap ve beklentilerle istismarına ortak olmayacağımızı, büyük Türk Milleti nezdinde bir kez daha beyan ve taahhüt ediyoruz.
24 Temmuz 2016 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI