19 Eylül 2018

MEMUR SEN GENEL BAŞKANI YALÇIN SAKARYA'YA TEŞEKKÜR ETTİ


Kent Meydanında milli irade nöbeti tutan vatandaşlara seslenen Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, " 15 Temmuz'da millet, dünyaya yeniden büyük Türkiye'nin kartvizitini gösterdi" şeklinde konuştu

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kent Meydanında tutulan Demokrasi Nöbetinde, Sakaryalılara seslendi.  Memur-Sen’in, kanlı darbe girişimin hemen ardından 81 ilde alanlara indiğini ve hain girişime ilk tepkiyi gösterdiğini belirten Yalçın, “Küresel terör şebekesi FETÖ’nün bütün imkân ve kabiliyetlerini kullanarak denediği kanlı darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize ve devletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize de Rabbimizden şifa diliyoruz”  şeklinde konuştu.
TEŞEKKÜR ETTİ
Cuntanın yaptığı kanlı girişimin, milletin 'dur' demesi ve ayar vermesi ile amacına ulaşamadan sonlandırıldığını vurgulayan Yalçın, “Milletin kendisine emanet ettiği silahları millete çeviren, milletin üzerine tankları süren ayarı bozuklara millet, haddini bildirmiştir. Bu ülkenin başına çökmeye çalışanlar en büyük tepkiyi görmüştür. Kanlı terör örgütü milli iradeye karşı yaptığı kalkışmanın hesabını ödeyecektir. Göğsünü darbecilere siper eden kardeşlerimiz iyi ki var. Paralel Terör Örgütünün, dış destekli kanlı darbe girişimini millet püskürttü. Sakarya’da sizler Valiliği darbecilerin elinden tekrar alarak büyük bir destan yazdınız. Şu anda tüm Türkiye sizi konuşuyor sizin kahramanlığınızı konuşuyor Teşekkürler Sakarya” diye konuştu.
‘SEN-BEN DEMEDEN’
"Tarihin en büyük ihaneti ile karşı karşıya kaldık. Bu kanlı kalkışmayı bir kez daha lanetliyorum. Bu kanlı cuntacılarla ve dış destekçilerle sonuna kadar mücadele edeceğiz” diyen Yalçın, “Memur-Sen olarak, 1 milyon üyemizle 'sen', 'ben' demeden kanlı kalkışmaya ilk tepkiyi biz verdik. Mücadele etmeye devam edeceğiz, rehavete kapılmayacağız, 81 İlde meydanları boş bırakmayacağız. Millet, devlet, siyaset, STK'lar ve  medya omuz omuza kanlı darbe girişimine ‘dur’ dedi. Burası artık eski Türkiye değil” ifadelerini kullandı. Kökü dışarıda olan yapıların Türkiye’den Suriye/Mısır çıkarmak istediğini dile getiren Yalçın, “Silahları gösterip, tankları üzerimize süren ve millete kurşun sıkanlara asla teslim olmayacağız.” dedi.
26 Temmuz 2016 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI