19 Haziran 2019

STB BAŞKANI CEVDET METE'DEN 17 AĞUSTOS MESAJI


Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, 17 Ağustos Marmara Depremi ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Mete, “17 Ağustos 1999 tarihinde, son yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Hafızalarımızdan silemediğimiz, büyük depremden bu yana on yedi yıl geçti. 17 yıl önce binlerce insanımızın ölümüne, kentlerimizin harap olmasına, milyarlarca liralık mal kaybına neden olan bu felaketle ülke olarak büyük bir yasa boğulduk, yüreğimiz yandı.
DEPREM TEHLİKESİ
Ülkemiz deprem tehlikesi ile iç içe yaşamaktadır. 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen 7,4 büyüklüğünde Marmara Depremi ve 12 Kasım 1999 tarihinde meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki Düzce Depreminden sonra 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen Van Depreminde yaşadıklarımız ülkemizin deprem gerçeğini bir kez daha ortaya koymaktadır. Türkiye topraklarının %93‘ü, nüfusunun %98‘i, sanayi kuruluşlarının %98‘i deprem bölgeleri içinde yer almakta, barajlarımızın %95‘i bu tehlikeli hat üzerinde bulunmaktadır.
DOĞA OLAYLARI
Ülkemizde doğal olarak yine yaşanacak olan depremlerde, doğa olayının afete dönüşmesi can ve mal kaybının yaşanmaması için eğitimli ve bilimsel esasları benimseyen, denetim ve kontrol mekanizmalarının benimsendiği bir yapıdan geçtiğini unutmamamız gerekmektedir.  Asrın felaketi olarak yaşadığımız depremlerde yaşamını kaybeden vatandaşlarımızı saygıyla anıyor, depremzede yakınlarına ve tüm ulusumuza bir kez daha başsağlığı diliyorum.
17 Ağustos 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI