18 Temmuz 2019

WHATSAPP ÜZERİNDEN DOLANDIRICILIK


Dolandırıcıların her gün yeni bir numarasıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bir okurumuz Whatsapp üzerinden maruz kaldığı dolandırıcılık vakasını bizimle paylaşmış. Biz de sizinle paylaşmak istiyoruz.

‘Mustafa Bey bir yakınım ile cep telefonu üzerinden Whatsapp ile mesajlaşıyordum. Bu sırada ekranıma Whatsapp’a güncelleme geldi diye bir mesaj geldi.
Güncellemeyi 'Evet' yazarak onaylamam istenince bende 'Evet' yazarak cevap verdim. Birkaç dakika geçmemişti ki cep telefonuma 6662 numaralı telefondan "Mount Media Solutions" üzerinden 50 TL karşılığında Mobile-Play oyun satın aldınız MH02122669890" mesaj geldi.
Dolandırıldığımı anlayınca hemen mesajda bulunan 0 2122669890 numaralı telefonu aradım. Telesekreter çıkarak Mobile Play uygulamasını iptal için lütfen 5'e basın diye beni yönlendirdi. Ancak telefonumdaki 5'e basmamla hatta düştü. Bir kaç kez daha aradım. Ancak her defasında iptal etmemesi için hat düştü. Bunun üzerine  numarayı tekrar arayıp müşteri temsilcisi ile görüştüm.
Müşteri hizmetlerindeki zatı muhterem uygulamayı iptal edemeyeceğimi söyledi. Para iadesinin mümkün olmayacağını  50 TL'nin faturama işlendiğini belirterek,  gayet rahat bir şekilde 'İstersen mahkemeye başvur' dedi.
Bunun üzerine GSM operatörü mü arayarak durumu bildirdim. Onlara telefonumun bu tür özel uygulamalara kapalı olduğunu söyleyerek dolandırıcılarla beni baş başa bıraktıklarını, dolandırılmama zemin hazırladıklarını söyledim. Ancak yapacak bir şey olmadığını söylediler.
Şimdi konuyu yargıya taşıyacağım.
Şikayetimi dile getirirseniz sevinirim”
Evet okurumuzun şikayeti böyle. Biz de vatandaşları uyarmış olalım.




23 Ağustos 2016 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

 



 



Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI