22 Eylül 2018

AHMET AKDARDAĞAN: BAKKAL SAYISI ARTIYOR


Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Aktardağan, ilimizde bin 200 faal bakkal esnafının bulunduğunu belirterek, “Odamız kayıtlarına göre 2015 yılında 104 yeni bakkalımız işe yeni başlamıştır. Bu önemli bir sayıdır” dedi

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının verilerine göre bakkallığı meslek edinenlerin sayısının arttığına dikkat çekerek, küçük esnafa yönelik düzenlemelerin artmasını istedi. Başkan Akdardağan, “Bakanlık verilerine göre; Temmuzda Türkiye genelinde toplam 10 bin 497 esnaf ve sanatkar işletmesi kuruldu, 4 bin 788 esnaf ve sanatkar işletmesi ise kapandı.  Söz konusu ayda en fazla artış gösteren meslek, "bakkallık, bayilik ve büfecilik" oldu. Bu mesleğimizin revaçta olduğu anlamını taşımakla birlikte bakkal amcaların sayısının daha da artacağına işarettir” dedi.
SÖZ HAKKI
Sakarya’da bin 200 faal bakkal esnafının bulunduğunu belirten Başkan Akdardağan, “Odamız kayıtlarına göre 2015 yılında 104 yeni bakkalımız işe yeni başlamıştır. Bu önemli bir sayıdır ve bir o kadar da çalışanımız vardır. Her türlü söz hakkımızın ve isteklerimizde ne kadar haklı olduğumuzun göstergesidir” dedi. Bakkalların önemli bir gurubu temsil etmesinin yanı sıra sosyal bir görevde üstlendiğine dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Hep söylediğimiz gibi bakkallar mahallelerin simgeleridir. Esnaf olmamızın yanı sıra mahallede olup biten, emanete sahip çıkan, çoluk çocuğa göz kulak olan, milletimizin acı ve tatlı gününde yanında olan, her şeyden önemlisi sırdaşlık gibi bir görevimiz var. Mahallelerimizin bakkal amcaları olmanın onuruyla mesleğimizi icra ediyoruz. Mesleğimizin tercih edilen gurupta yer alması bizi mutlu etmiş, umutlarımızı arttırmıştır.” dedi.




31 Ağustos 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu



GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI