24 Temmuz 2019

KARASU SAHİLİNE MAVİ BAYRAK: TÖRENLE ÇEKİLDİ


Karasu Sahili’ne dün düzenlenen törenle ‘Mavi Bayrak’ çekildi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bu güzelliği ve doğallığı koruyarak hizmetlerimizi devam ettireceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Sahil Park Plajı Mavi Bayrak Töreni’ne katıldı. Karasu Sahil Parkı’nda gerçekleştirilen törende Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, AKP Milletvekili Mustafa İsen, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, ilçe belediye başkanları, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar ve çok sayıda davetli de yer aldı. Programda Büyükşehir Belediyesi’nin Karasu sahili için başvuruda bulunup ‘Mavi Bayrak’ almaya hak kazandığı projenin ayrıntıları ele alındı ayrıca yeni dönemde sahili simgeleyecek Mavi Bayrak da Karasu sahilinde göndere çekildi.
33 FARKLI KRİTER
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Karasu plajımızda uluslararası mavi bayrağı dalgalandırmak için yapmış olduğumuz çalışmalar, yaklaşık 9 aylık bir süre sonrasında neticeye ermiştir. Bu süreçte 4 ana başlık altında, 33 kriter gerçekleştirilmiştir. Çevre eğitimi ve bilgilendirme, yüzme suyunun kalitesi, çevre yönetimi, can güvenliği ve diğer hizmetler ana kriterleri oluşturmaktadır. Bu vesileyle yapmış olduğumuz çalışmaların hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
EMEĞİ GEÇENLER
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise yıllardan beri özlemini duydukları mavi bayrak projesine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,’nun girişimiyle kavuştuklarını belirterek, “Şehrimizde ilk olarak Karasu Sahil Park ‘Mavi Bayrak’ almış oldu. Ulusal ve uluslararası tüm kriterler yerine getirilerek sahilimize ‘Mavi Bayrak’ kazandırıldı. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun nezdinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
YATIRIMLAR
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden beri altyapı ve çevre yatırımlarına önem verdiklerini söyledi. Başkan Toçoğlu, “Karasu Sahil Park’ın yapılmasından sonra diğer tüm gereklilikler yerine getirildi. Gerekli müracaatları yaptık. Sahil şeridimiz çok ciddi bir denetimden geçti. Hamdolsun tüm başlıklarda gerekli koşulları sağladık. Ve sahilimiz Mavi Bayrak ile buluşmuş oldu. Bu güzelliği ve doğallığı koruyarak hizmetlerimizi devam ettireceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.
ÇEVRE EĞİTİM VAKFI
Programın son konuşmasını Milletvekili Mustafa İsen gerçekleştirdi. İsen, “Bu mavi bayrak Batı Karadeniz’de bir ilktir. Yaşam kalitesi ve insan kalitesi açısından bu gelişmeyi çok önemli buluyorum. Arkadaşlarımız çok hayırlı bir iş yapmışlar. Tebrik ediyoruz. Mavi Bayrak çok önemli bir simgedir. Bu çevre kalitesi açısından da önemli bir hamledir” dedi. Programın devamında ise Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın yürüttüğü çalışma neticesinde Karasu’nun mavi bayrak ile buluştuğu hatırlatıldı. Törenin sonunda protokol üyeleri çevre kalitesini simgeleyen Mavi Bayrak’ı Karasu sahilinde göndere çekti.
9 Eylül 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI