19 Ağustos 2018

'Saldırı zamanlaması manidar'


'Saldırı zamanlaması manidar'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, 15 askerimin şehit olduğu haberinin milletçe herkesin yürekten yaralandığını belirterek, 'Bu saldırının tam da teskerenin mecliste görüşüleceği günlerin arifesinde gelmiş olması, ayrıca manidardır' dedi.

Mevsimlik mücadele değil
Bayram tatilini Sapanca'da bulunan Güral Otel'de geçiren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Hakkari'nin Şemdili ilçesinde meydana gelen ve 15 askerin şehit olduğu hain saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Saldırı haberinin milletçe herkesi yürekten yaralandığını belirten Cemil Çiçek, 'Bu saldırının tam da teskerenin mecliste görüşüleceği günlerin arifesinde gelmiş olması, ayrıca manidardır. Ancak şunu bilmek gerekir ki terörle mücadele mevsimlik bir mücadele değil bir tek tedbirle sona erdirilecek bir bela da değil.
Çarşamba günü görüşülecek
Maalesef Irak'ta yaşanan olumsuz gelişmeler, otorite boşluğu zaman zaman himayeye varan o bölgeden aldığı destekler Türkiye'yi bu manada terör olaylarına daha açık hale getirmiştir. Ancak bütün bunlara rağmen kendi imkanlarıyla bu mücadelesini en sıkı şekilde en kararlı şekilde sürdürüyor. Bunun için hatırlarsanız geçen meclisten sınır ötesi operasyonlar için yetki almıştık. Hükümet olarak biz bunun 1 yıl daha uzatılmasını uygun gördük ve önümüzdeki çarşamba günü muhtemelen TBMM'de bu görüşülecek' dedi.
5 Ekim 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI