17 Ekim 2018

BU GÖRÜNTÜ BAYRAMA HİÇ YAKIŞMADI


Gazetemizin Akyazı Temsilcisi Kenan Certel’den bir elektronik posta geldi. Normalde haber olarak da değerlendirilebilirdi ancak bir okurun şikayeti olarak bu sütunlarda dile getirmek istedim.

Şimdi sizi o gönderi ile baş başa bırakıyorum:
“Kurban Bayramında yapılan kesimler nedeniyle gazetecilerin objektiflerine çirkin ve hoş olmayan görüntüler de takıldı. Kurbanlarını kesen bazı vatandaşlar kestikleri kurbanların sakatatları ile işkembelerini kesim yaptıkları yakın olan derelerin içine ve kenarlarına atınca ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden oldu.
Yetkililer tarafından yapılan tüm ikazlara rağmen kurbanlıkların geride kalan sakatat ve işkembelerinin insanlarla birlikte hayvanların da yararlandığı ve kullandığı dere içine atılmaları, ya da o derelerin kenarlarına bırakılmalarına Akyazılılardan büyük tepkilerin gelmesine neden oldu.
Aklı başında olan Akyazılılar, bazı hemşerilerinin bir taraftan kurban keserek dini vecibelerini yerine getirmeye çalışırken, diğer taraftan bıraktıkları pisliklerle dinimize uygun olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmalarını kınadıklarını belirtti.
Akyazılılar, “Her şeyin başında dinimiz temizliği ön planda tutar. Öyleyse Müslüman kardeşlerimiz kurbanlarını kestikten sonra geride kalan sakatat ve işkembeleri herkesin yararlandığı ve kullandığı dere içine ya da kenarına bırakmaları dinimizle asla bağdaşmaz.
Böyle davranış sergileyen hemşehrilerimizi çevrelerine ve insanlara daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” açıklaması yaptılar.
16 Eylül 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI