16 Ekim 2018

İMO BAŞKANI GÜRPINAR’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM UYARISI: ‘İMAR DÜZENLEMESİ KÖTÜYE KULLANILIR’


İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar, küçük alanlarda yapılacak kentsel dönüşümün kötüye kullanılabileceğini belirterek, Başkan Toçoğlu’na duyarlılığı nedeniyle teşekkür etti

KAT YÜKSEKLİĞİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun küçük alanlarda yapılacak dönüşümle ilgili eleştirilerine İMO Şube Başkanı Hüsnü Güpınar’dan destek geldi. Başkan Toçoğlu’nun kendilerinin de yıllardır savundukları fikirleri dile getirdiğini ifade eden Gürpınar, küçük alanlarda yapılacak dönüşümün kötüye kullanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.
EZİP GEÇEBİLİRLER
Meseleyi örnekle açıklayan Gürpınar, “Mesela dönüşüm yapılacak alanda 4 tane parsel var. Dönüşümü yapacak kişi 2 bin 500 metrekareyi tamamladıktan sonra kalan 500 metrekare yer için gariban vatandaşları ezip geçebilir. Bu da o garibanların hakkına girmektir ve mağduriyet doğurur. ‘İnsanların mağduriyetine sebebiyet vermeden yapı stoğu yenilenmelidir” dedi.
EŞİT PAYLAŞILMALI
Dönüşüm yaparken adil davranılması gerektiğine değinen Gürpınar, “Ortaya çıkacak değer artışından o yeri sonradan alanlar değil, gerçek sahipleri eşit olarak yararlanmalıdır. Oradaki değer artışını fakirleri ezerek paylaşırlarsa o zaman sıkıntı çıkar. Biz Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun konuyla ilgili duyarlılığı bizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu.
21 Eylül 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI