19 Ağustos 2018

SASKİ'DEN MEMNUNİYET ANKETİ: YÜZDE 81 MEMNUNİYET


SASKİ’nin anket çalışmasının sonuçlarını değerlendiren Başkan Toçoğlu, “Vatandaşlarımızın yüzde 72’si musluklarından akan içmesuyunun kaliteli olduğunu, Yüzde 81’lik gibi büyük bir çoğunluğu da SASKİ’nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getiriyor” d

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (SASKİ) 2017-2021 Stratejik Planı hazırlık çalışmalarını kapsamında şehir genelinde yapılan memnuniyet anketinin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Toçoğlu, şehrin altyapı geleceğini vatandaşlarla birlikte belirlemek amacıyla gerçekleştirilen anket çalışmasında Sakaryalıların da “SASKİ varsa sorun yok” dediğini aktardı.
YÜKSEK ORAN
Başkan Zeki Toçoğlu, “SASKİ’nin 2017-2021 Stratejik Plan hazırlık çalışmaları kapsamında gerek hemşerilerimizin gerekse işbirliği içerisinde olduğumuz kurumların görüşlerini almak, beklentilerini tespit etmek, mevcut hizmetlerde iyileştirilmesi gereken noktaları belirlemek amacıyla bir anket çalışması başlatmıştık. Bayramla birlikte bu çalışmamız sonuçlandı. Ankete katılan bin 300 vatandaşımızın yüzde 81’lik gibi büyük bir kısmı SASKİ’nin il genelinde yaptığı hizmetlerden memnun olduklarını dile getirdi. Bu sonuç bizim için memnuniyet verici. Eksiklerimizin de farkındayız. Bu sonucu daha iyi seviyelere çıkarmak amacıyla çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz. Şehrimizin 16 ilçesinde, tüm mahallerimizi sağlam altyapı ile buluşturmak adına yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
SUYA TAM NOT
En önemli önceliklerinin vatandaşlara sağlıklı, bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştırmak olduğunu ifade eden Başkan Toçoğlu, “Altyapı anlamında en fazla önem verdiğimiz konuların başında hemşerilerimizin musluklarından akan suyun kalitesi geliyor. Yine yaptığımız anket sonucunda vatandaşlarımızın yüzde 72’si musluklarından akan içmesuyunun kaliteli olduğunu düşünüyor. İnşa ettiğimiz içmesuyu arıtma tesislerimiz, isale hatlarımız ve atıksu arıtma tesislerimiz ile vatandaşlarımız sağlıklı, bol ve kesintisiz içmesuyu ile buluşuyor. Bu memnuniyet gece gündüz çalışmamızın bir sonucu. Bu anlamda içmesuyu yatırımlarımıza yenilerini de ekleyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
ÖNEM VERİYORUZ
Büyükşehir Belediyesinin her alana yayılan hizmetlerini hayata geçirirken ‘insan odaklılık’ konusundaki ilkesel duruşundan asla vazgeçmediklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin 16 ilçesinde altyapı ve içmesuyu konusunda önemli projeleri hayata geçirdik.  Bu projelere yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Belediyeciliğin hangi kaleminde olursa olsun o alan ve proje üzerinde yapıcı eleştirileri alıyor, muhtarlar, projenin inşa edileceği bölge sakinleri, üniversitemiz, danışma heyetimiz, STK’lar ve diğer paydaşların görüşlerine yer veriyoruz. İçmesuyu arıtma tesisleri, atıksu arıtma tesisleri, su depoları, barajlar, enerji santralleri, çelik isale hatları, yağmursuyu hatları ve daha birçok başlıktaki projeleri hayata geçirirken bu konuyu her zaman önceliyoruz” dedi.
22 Eylül 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI