23 Temmuz 2019

İLÇE OTOBÜSLERİNE AĞIR ELEŞTİRİ


İlçe otobüslerinden gelen şikayetleri topladım bugün sizlere. İki gün boyunca da sürdürmeyi düşünüyorum.

Yaklaşık 10 günden beri elektronik posta, Whatsapp İhbar Hattı ve telefon yoluyla okurlarımız ilçe otobüsleriyle ilgili şikayetini dile getiriyorlar ve notlar arıyorum. Birbirinden ilginç şikayetler var.
Akyazı’nın internet sitelerinde gördüm ilk bu fotoğrafı. Daha sonra okurumuz aradı ve yolcu arabalarından şikayetini dile getirdi.
Hafta sonları Adapazarı-Akyazı arasındaki sefer sayılarının arttırılmasını isteyen okurumuz, insanların ayakta kalmasının kimsenin umurunda olmadığını iddia etti. Okurumuz, bir an önce önlem alınmasını istiyor. Araç içerisinde kavga ve tartışmaların arttığını ifade eden okurumuz, şoförlerin yaşanan yer kavgasıyla ilgili hiç müdahalede bulunmadığını iddia etti.
Aslında pek bir farkları yok ilçe otobüsleriyle ilgili şikayetlerin. Hepsinin temel mantığında vatandaşın denetim isteği yatıyor. İlçe otobüslerinin önünde vatandaşa bir anket yapsanız dahi 
Mesela Karasu. Ahmet isimli öğrenci okurumuz, Karasu’da bu yıl Meslek Yüksek Okulunu kazandığını belirterek, okula yetişme konusunda henüz kendisini ayarlayamadığından dert yandı.
Ahmet, “Mustafa Abi bu minibüslerin net bir saati yok. Yetişmem gereken saatte araca binersem geç kalıyorum. Erken gidersem de çok hız yapıyorlar ve çok erken varıyorum.
Bu arabaların ben bir gün bile denetlendiğini duymadım. Ayrıca sabah okula giderken baygın arabesk müzik dinlemelerine de çok kızıyorum. Bazen ayakta bile yolcu alıyorlar. Bir de genciz biz diye yer vermeyince kötü bakıyorlar.
Ne yapacağımızı şaşıyoruz. Yazarsan belki görürler de buraları denetlerler” dedi.
Hendek’te de durum farklı değil. Artık ilçeden gelen kuyruk fotoğraflarını bile arşivlemeye başlıyorum.
Nergis isimli bir okurumuz aradı Hendek’ten. Artık her sene yaşanan ulaşım sıkıntısının aynen sürdüğünü söyledi. Bu yıl tek fark olarak ise şoförlerin ne zaman kalkacağıyla ilgili bilgi vermesini gösterdi.
Okurumuz, “Abi biraz ağır oldu ama durum cidden böyle. Mesela gel ve otobüs şoförüne ne zaman kalkacağını sor. Hep 3 dakikası vardır. Ama maalesef hep en az 10 dakika beklerseniz. Akşam öğrenciler kuyruk oluşturur ama hiç biri arada bir sefer yapmaz” dedi.
Bugünlük yerimiz bitti ama yarın yine aynı konuda yazacaklarımız olacak.
28 Eylül 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI