23 Temmuz 2019

BİR OKURUMUZDAN OTOBÜS ŞOFÖRLERİNDEN RİCA


Gazetemizin arayan Fatma Şerife Kazancıoğlu isimli okurumuz aradı önceki gün gazetemizi. Benimle görüşmek istediğini söylemiş.

Telefonu bağladılar. Karşımdaki teyzemiz emekli bir öğretmen olduğunu belirterek otobüslerle ilgili gördüğü eksikleri yazmamı istedi.
Geçen sene kızının çocuğu olduğunu ifade eden Fatma Teyzemiz, “Mustafa Bey oğlum ben haftanın 4 günü Yenicami’den otobüse binerek Hızırtepe’nin oraya kızıma gidiyorum.
Kızım çalıştığında geç geldiğinde bakıcının gitmesi için torun nöbetini ben devralıyorum.
Mustafa oğlum aslında sana çok söyleyeceklerim vardı ama artık 70 yaşında öyle kolay hatırlanmıyor.
İlk önce otobüslerden inenler benim gibi Romatizma hastası olabilirler. Durağa tam yanaşman otobüs şoförleri yüzünden ufak kazalar olabiliyor. Şoförlerin önlerinde bulunan ekrandan inenleri kontrol etmesi ve ondan sonra da kapıları kapatması gerekiyor.
Bir de maalesef bazı yolcularda da suç var. Şoförlerin sabırlarını zorluyorlar. Sanki bir biletle her şeyi yapacaklarını düşünüyorlar.
Otobüste koltuk arkasına tuttuğu takımın adını yazan çocuğu uyardım. Uyarmaz olaydım bana demediğini bırakmadı.
Mustafa oğlum en arkada otururlarken durağa yakın düğmeye basıyorlar ama maşallah hiç istiflerini bozmuyorlar. Halbuki bu konuda daha duyarlı olmaları gerek” dedi.
Evet teyzemizin anlattıkları böyle. Onu kırmamak adına yayınlamayı uygun gördüm. 
7 Ekim 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI