19 Ağustos 2018

AYHAN SEFER ÜSTÜN: AÇBA ŞEHİR’DEN
 ÖZÜR DİLEMELİ


MHP Milletvekili Zihni Açba’nın iddialarına cevap veren AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Lafı dolandırmadan ve suyu bulandırmadan, olayları tevil etmek yerine çıkıp esaslı bir şekilde bu şehirden özür dilemelidir.

AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, MHP Milletvekili Zihni Açba’nın iddialarına cevap verdi. Açba’nın darbe gecesi meydanlarda olmadığını belirten Üstün, “İki ay boyunca ne nöbet meydanlarında ne de şehrin herhangi bir köşesinde görülmemiştir. Yine darbe aleyhine bir beyanatı olmadığı gibi meydana çıktığı ilk günde kendi partililerini de hayal kırıklığına uğratacak şekilde, darbecilere karşı canını ortaya koyan gazilerimizden ve kahraman Sakarya halkından bahsedeceğine hiç kimsenin görmediği duymadığı bir olaydan bahsederek, kendisine oy veren Sakarya halkına karşı küçültücü ve hakaretamiz bir tutum sergilemiştir” dedi.
KARA LEKE GİBİ
Açba’nın sözlerinin kendi üstüne kara leke gibi yapıştığını dile getiren Üstün, “Lafı dolandırmadan ve suyu bulandırmadan, olayları tevil etmek yerine çıkıp esaslı bir şekilde bu şehirden özür dilemelidir. Aksi tutum partisine de zarar vereceği gibi köklü bir parti olan MHP’nin sevenlerini de fazlasıyla üzecektir. Sakarya’nın haksız ithamlarla anılması, şehre yapılabilecek en büyük kötülüktür.
SAKARYALILAR
Meselenin Ayhan Sefer Üstün’ün şahsi meselesi olmadığını ifade eden Üstün, “Bizim itirazlarımız Sakarya’nın ve kahraman Sakaryalıların hukukunu korumaya yöneliktir. Bize bireysel olarak saldırması sayın vekilin çaresizliğinin bir göstergesidir. Ayhan Sefer Üstün olarak, 28 Şubata, 27 Nisan e-muhtırasına ve 15 Temmuz darbesine; hasılı gördüğümüz tüm darbelere adam gibi çıkıp karşı durduk. Evet 12 Eylül 1980 darbesinde yaşım küçük olduğu için tankın üzerine çıkamadım, yaşım müsait olsaydı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi bir saniye bile tereddüt etmezdim” dedi.
ESASLI İTİRAZ
Açba açıklamalarını şöyle sürdürdü: Sayın Zihni Açba, 2 aydır meydanlarda olmadığı gibi 15 Temmuz darbesine karşı esaslı bir itirazını ve kınamasını da duymadık. Yine 12 Eylül 1980 darbesi etrafında bizim yaşımızı ileri sürerken, kendisinin hapis yatmasını sanki 12 Eylül darbesine karşı gelmiş gibi bir imayla sunması, kamuoyunu yanıltma girişiminin ikinci bir boyutudur. Zira Zihni Açba 1980’de darbeye karşı falan gelmemiştir. Aldığı ceza da darbeye karşı gelmekten değildir. Hangi suçtan ceza aldığını kendisi çıkıp açıklamalıdır. Evet 1980’de 12 yaşındaydım, darbeye yetişemedim, yaşım müsait olsaydı göstereceğim tavır 15 Temmuz gecesindeki gösterdiğim tavırla aynı olacaktı”
8 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI