23 Temmuz 2019

SASKİ'DEN SAYAÇ OKUMA ŞİKAYETİ


SASKİ’nin sayaç okuyan personeliyle ilgili iki şikayet geldi.

Gazetemizi Hasırcılardan arayan bir okurumuz, “Mustafa Bey ben Hasırcılar’da 3 katlı bir apartmanda oturuyorum.
Su faturalarında bir gariplik vardı. Kaç zamandır su saatini okuyan arkadaşla denk gelmek istiyordum. Komşunun sayacının başında yakaladım sonunda. Suyu okuyan arkadaş benim farkıma varmadı ama ben onu takip ettim. Apartmandaki ayakkabılığın fotoğrafını çekiyordu. Cep telefonuyla fotoğrafını çekiyordu. Sonra istediği gibi bir fatura yazıyordu. Komşuya 138 TL fatura gelmiş.
Görevliye görmeden nasıl fatura yazdığını sordum. Bana ayakkabılığı çekmenin görevi olmadığını söyledi.
Bende ona zile basması gerektiğini söyledim.
Ona, “Bak güzel kardeşim. Sen zile bas. Evden çıkana fatura okuyacağını söyle. Sonra da onlar çekince oku faturayı” dedim.
Telefonla çektiğini tekrar hatırlatarak, afaki rakamlar yazdığını söyledim. Ona, “Günah değil mi? Nasıl okumadan yazıyorsun. Bu millet kullanmadığı parayı mı ödüyor. Ya da eksik yazıyorsan neden insanlar kuruma eksik ödeme yapsın” dedim” diye görüş belirtti.
Bir diğer okurumuz da Tepekum Mahallesi’nde ikamet ettiğini belirterek, “Mustafa Bey benim evim 3 katlı. Gelen zile çalıyor. Biz yaşlı insanlarız aşağıya inene kadar görevli sarı kağıt bırakıp gidiyor.
Bunların bir standartı yok mu? Yani biz yukardan geliyoruz diye bağırmamıza rağmen bişey yapmadan gidiyorlar. Sizden ricamız bunları yetkililere iletmeniz” dedi.
Evet okurlarımızın şikayetleri böyle. Yetkililere iletmiş olalım.
8 Ekim 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI