18 Eylül 2018

MÜDÜRLERİNİN GÖREVE GERİ İADESİNİ İSTEDİLER


Kaynak kitap nedeniyle açığa alınan 17 Ağustos İlkokulu, okul Aile Birliği ve velileri dün okul müdürlerinin göreve iadesi için dilekçe toplayarak basın açıklaması yaptı. Veliler, okul müdürlerinin göreve iadesini istedi.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen okullarda kaynak kitap kullanımı ile ilgili açığa alınan 17 Ağustos İlkokulu Müdürü Cumhur Karasu’nun görevine iadesi için dün Okul Aile Birliği ve velileri dilekçe toplayarak, bir basın açıklaması yaptı. Okul Aile Birliği Yönetimi ve veliler tarafından okul önünde yapılan açıklamada, veli olarak almaya uygun gördükleri kaynak kitaplardan okul müdürünü sorumlu tutup açığa alma kararından dolayı çok üzgün olduklarını söyledi.
BAŞARILI YETİŞİNLER
Açığa alınan okul müdürlerinin işinde eksiksiz, demokrasi nöbetlerinde velileri yüreklendirmiş eğitim adına kaybedilmemesi gereken bir isim olduğu vurgulanan açıklamada, “Velilerin kararı ile almış olduğumuz kaynak kitaplardan sorumlu tutulduğunu görüyor olmak, herkesin motivesini olumsuz yönde etkilemiştir. Anne baba gibi çocuklarımızın başarılı, devlete, yararlı, birer yetiştirme çabasındayız” denildi.
SORUMLU DEĞİL
Açıklamanın sonunda şu ifadeler kullanıldı: “ Geleceğimizin emanetçileri çocuklarımızın daha da iyi yetişmeleri adına bizler kaynaklarla bilgileri pekiştirmenin doğruluğuna inanıyoruz. Bundan ne müdürümüz ne de öğretmenlerimiz sorumludur. Sanılanın aksine bu baskıyı okul üzerinde kuran “ biz velileriz.” Yapmış olduğumuz bu basın açıklaması ile veli olarak sesimizi valimize duyurmak istiyor, değerli valimizin de bu konuda anlayış gösterip, duyarlı davranacağına inancımız büyüktür.”
12 Ekim 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI