18 Temmuz 2019

KARAPÜRÇEK ALTYAPISI İÇİN 33 MİLYONLUK İMZA


Karapürçek’te hayata geçirilecek 33 milyonluk altyapı yatırımı için protokoller imzalandı. Başkan Toçoğlu, “Karapürçek ilçemize 128 kilometre içmesuyu hattı, 80 kilometre kanalizasyon hattı ve 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun Karapürçek için müjdesini verdiği yeni altyapı yatırımı için gerekli protokoller imzalandı. 33 milyonluk projede ihale ve protokol sürecini tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Karapürçek ilçemize 33 milyon liralık yatırım yaparak 128 kilometre içmesuyu hattı, 80 kilometre kanalizasyon hattı ve 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz. Çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak. Projemiz tamamlandığında Karapürçekli hemşerilerimiz içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyunda hiçbir sorun yaşamayacaklar. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.
ALTYAPI GELECEĞİ
Karapürçek’i sağlam altyapı ile buluşturacak projede çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını dile getiren Başkan Zeki Toçoğlu, “Karapürçek ilçemize hizmet sunacak içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı projemizin ihalesini gerçekleştirmiştik. Şimdi ihalemizi kazanan firma yetkilileri ile bir araya gelerek, projemizin sözleşmesini imzaladık. İnşallah kısa süre içerisinde projemizde çalışmalarımıza başlayacağız” ifadelerini kullandı.
212 KİLOMETRE HAT
Başkan Toçoğlu, “Projeyle Karapürçek ilçemiz modern bir altyapıyla buluşmuş olacak. İlçemize inşa edeceğimiz 128 kilometrelik içmesuyu hattı ve bir adet içmesuyu deposu ile hemşerilerimize sağlıklı, bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştıracağız. Ayrıca ilçemizin atıksu sorununu ortadan kaldıracağız. 80 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ederek bu hattı Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’ne entegre edeceğiz. Ek olarak inşa edeceğimiz 4 kilometrelik yağmur suyu hattı ile de ilçemizin yağmursuyu ağını güçlendireceğiz” dedi.
ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR
Başkan Toçoğlu’nun değerlendirmelerinin ardından protokol için imzalar atıldı. Başkan Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve yüklenici firma yetkilileri tarafından projede inşa çalışmalarının başlatılması için son işlem de böylece gerçekleştirilmiş oldu. Programın sonunda ise Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Karapürçek’te gerçekleştirilecek yatırımdan ötürü Başkan Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e teşekkür etti.
5 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI