19 Haziran 2019

2. EL OTO GALERİCİLERİ SİTESİ İÇİN ESNAF TERCİHİNİ YAPTI


2. El Oto Galericileri Sitesi için hazırlanan 3 proje arasında esnaf tercihini Altıgen tasarımdan yana kullandı. Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yaptığımız işin gayretimize değmesi gerekiyor, günü kurtarmak için iş yapmamalıy

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile S.S. Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi esnafları tarafından gerçekleştirilen işbirliği yapılacak olan 2’nci el Oto Galericileri Sitesinin projesi esnafların oylamasıyla belirlendi. Mimari Projelerin Tanıtımı Toplantısı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve Meclis Başkanı Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kooperatif Başkanı Hakan Sahip ve dernek üyesi proje ortağı çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Sahip, “Güzel bir amaçla yola çıktık. Bugün önemli bir mahal için toplandık. Projemizin bu noktaya gelmesinde bize büyük emeği olan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul’a ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Projemizde değerli üyelerimiz bize inandılar. Bize destek verdiler. İnşallah bugün de göreceksiniz güzel bir çalışma yaptık. Üç tane proje üstünde yoğunlaştık. Bu üç projenin bir tanesini sizin huzurunuzda beğeneceğiz” ifadelerini kullandı.
SONUNA GELDİK
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Uzun zamandır hep beraber gönül vererek oluşturmaya çalıştığımız galericiler sitemiz ile alakalı çalışmanın sonuna geldik. Yer seçimi ve yer satın alma konularıyla daha önce de sizlerle görüştüğümüzde sizlerin katkılarıyla aldık. Bugün burada toplantımız hep beraber yaşayacağımız bu güzel tesisin mimarisini ve şeklini değerlendireceğiz” şeklinde konuştu. Başkan Kösemusul’un konuşmasının ardından 3 ayrı projenin sunumunu yapan Mimar Ömer Yılmazer; Organik Tasarım, Kırıklı Tasarım ve Altıgen (Petek) Tasarım olarak üç farklı mimari proje üzerinde yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
“GAYRETİMİZE DEĞSİN”
Programın sonunda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yaşadığımız kentte yanlışlara karşı, doğrulara sahip çıkarsak başarılı oluruz. Her zaman yöneticiler tek başına bir şeyler yapamaz. Birlikte yaparsak anlamlı olur, değerli ve kalıcı olur. Sakarya’mız için gayret gösteren işletmelerimizin de çağın şartlarına uygun olarak ticari yaşamını güncellemeleri gerektiğini savunuyoruz.  İçişleri Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda şehir merkezlerinde bu ve benzeri sektörlerde olduğu gibi otomobil ticareti yapılmayacak.  Bu amaçla yeni bölgemizde bir arada, tertipli, düzenli bir 2’nci El Oto Galericiler Sitesi’ni inşallah başarı ile tamamlayacağız. SATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Kösemusul ve Meclis Başkanımız Akgün Altuğ’un katkılarıyla bu bölge sektörümüze kazandırıldı. Yaptığımız işin gayretimize değmesi gerekiyor, günü kurtarmak için iş yapmamalıyız. Buranın sadece işlevsel olarak değil mimari açıdan da çağın gereklerine hitap etmesi önemli. Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

ESNAFLAR SEÇTİ
Mimar Yılmazer’in sunumunun ardından “Bir Şehrin Gelecek Tarihine Dokunuş” temalı mimari projelerin tanıtım videosu izlenirken proje ortağı galericilerin soru cevap bölümünün ardından yapılan oylama ile 3 proje arasından Altıgen (Petek) Tasarım olarak dizayn edilen çalışma katılımcılar tarafından oy birliği ile seçildi. R. Kaan Oktar
 
9 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI