22 Eylül 2018

SEBAHATTİN KARASAKAL: KİMSE İÇİN SENARYO YAZMADIK


APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, eski başkan Ahmet Aya’nın iddialarına sert çıkarak, “Kimse için gizli saklı senaryolar yazmadık, oyunlar oynamadık. Kimseye de bizim üzerimizden senaryo yazdırmadık” dedi

APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, yönetim kurulunda yaptıkları görev değişikliğinin basında ve sosyal medyada çarpıtıldığını iddia etti. Karasakal yaptıkları basın açıklamasında, “Kooperatifimizin, 54.000 çiftçi ortağı bulunmaktadır. Çiftçi olan ortaklarımıza hizmet ederken, her daim, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Bu çizgideki bir kuruluş olmamız nedeniyle de şu veya bu partiye dahil olmadık, olmamız da mümkün değildir. Kooperatifimiz ve ortaklarının menfaatlerini gözeten, devletine, milletine hizmet eden herkesle birlik beraberlik içinde çalıştık, çalışmaya da devam etmekteyiz. Kimse için gizli saklı senaryolar yazmadık, oyunlar oynamadık. Kimseye de bizim üzerimizden senaryo yazdırmadık. Bu hususu ortaklarımız ve Sakarya halkının böyle bilmesini isteriz” dedi.
SİYASET MALZEMESİ
Karasakal açıklamasının devamında, “Kooperatif ana sözleşmesine göre, Genel Kurul toplantısında üyelerimiz, yönetim kurulunu belirler. Belirlenen bu yönetim kurulu üyeleri de, kendi içinden yönetim kurulu başkanı ve başkan vekilini belirler. Seçilen yönetim kurulu üyeleri arasında, görev dağılımı her zaman herhangi bir yönetim kurulu toplantısında değiştirilebilir. Görev dağılımı, yönetim kurulu üyelerinin hür iradeleri ile verilen bir karardır. Aksini söylemek yönetim kurulu üyelerine ve ortaklarımıza saygısızlıktır. Hiç kimse Kooperatifimiz üzerinden siyaset yapma hakkına sahip değildir. Burası bir çiftçi kuruluşudur, buraların siyasete malzeme yapılması uygun değildir. Dün olduğu gibi bugün de kooperatif ve ortaklarımıza daha iyi hizmetler vereceğiz. Gün, dünden çok, en az yarın kadar çalışma günüdür” dedi.
19 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 19 Kasım 2016 , Cumartesi

koop üyesi

Ben yılların kooperatif üyesiyim daha öncede böyle olaylar yaşadı bu kooperatif ama o koltuğa ama haklı ama haksız kim oturdu ise yönetim kurulu üyelerini yanına alarak tüm kamu oyuna doğru yada yalan bilgiler sunarak en kısa sürede seçime gidip kooperatif üyeleri tarafından hak ettiler ise görevde bırakıldılar hak etmediler ise kooperatif yönetiminden tamamen uzaklaştırıldılar. Sebahattin başkanda eğer davasında haklı ise bu kararlarının arkasında siyasi veya başka bağlantılar yok ise acilen Ahmet başkanın neden başkanlıktan düşürüldüğü konusunda tüm yönetim üyeleri ile birlikte kooperatif ortaklarına tatmin edici açıklama yapmalı ve en kısa sürede seçime gitmelidir. Bundan başkası üyelere saygısızlık ve hakarettir.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI