20 Ağustos 2018

MEVLÜT KUNTOĞLU: EĞİTİCİLERİN MAAŞI UNICEF'TEN


Karaman’da Suriyeli 285 çocuğun eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, okulda eğitim veren 29 eğiticinin maaşlarının UNICEF tarafından ödendiğini söyledi

Karaman’da Suriyeli mülteci çocuklar için açılan eğitim merkezinde 285 çocuk eğitim görüyor. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ekim ayı başında hizmete giren Karaman Geçici Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitimin verildiği merkezde 26’sı Suriyeli 3’ü Türk 29 eğitici görev yapıyor. Arapça eğitimin ağırlıkta olduğu merkezde Suriyeli çocuklara haftada 5 saat Türkçe eğitimi veriliyor.
KAPASİTE VE DONANIM
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu merkezin kapasite, donanım ve eğitici kadrosuyla Türkiye’deki emsalleri arasında en iyisi olma özelliğini taşıdığını söyledi. Kuntoğlu ziyaretinde sınıfları gezerek çocuklarla sohbet etti. Suriyeli vatandaşları ilimizde misafir etmekten memnun olduklarını ifade eden Kuntoğlu, eğitmenlerle de görüşerek bilgi alışverişinde bulundu.
DESTEK BÜYÜKŞEHİRDEN
Merkez hakkında bilgiler veren Kuntoğlu, en büyük katkıyı Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını belirterek, binanın eğitim yuvası haline getirilmesinde, donanım, ısınma, aydınlatma, temizlik, güvenlik ve yardımcı personel çalıştırılması ve merkeze gelen çocukların taşınmasında Büyükşehir Belediyesi’nin tam desteği olduğunu söyledi. Suriyeli çocukların kırtasiye ve sosyal yardım konusundaki ihtiyaçlarının İHH İnsani Yardım Derneği tarafından karşılandığını belirten Kuntoğlu proje ortaklarından KADEM’in ise çocukların annelerine yönelik hobi ve meslek edindirme kursları düzenleyeceğini söyledi.
MAAŞLAR UNİCEF’DEN
Maarif Müfettişleri Başkanı Fuat Kara ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özkan’ın da katıldığı ziyarette Kuntoğlu, öğretmenlerin seçimi ve merkezin resmi işleyişinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü ifade etti. Öğretmen maaşlarının UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) tarafından karşılandığını ifade eden Kuntoğlu, Suriyeli vatandaşların ilimizde kaldığı müddetçe bu eğitimin kesintisiz devam edeceğini kaydetti.
21 Kasım 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI