16 Ekim 2018

VATANDAŞLARA GÖRE İLİMİZİN SORUNU TRAFİK


Sakaryalı, son günlerde görünmeye başlayan trafik sıkışıklığından dert yanıyor. Görüşlerini sorduğumuz vatandaşlar, yetkilileri belli noktalarda yaşanan trafik sorunlarının çözümü için çağrıda bulunuyor.

Son günlerde şehir merkezinde yaşanan trafik  sorunu vatandaşların tepkisine neden oluyor. Sakaryanın sorunları ile ilgili görüşlerini sorduğumuz vatandaşlar, trafik sorununun çözümlenmesini istedi. Vatandaşlar şöyle konuştu:
Süleyman Duman“Sakarya maddi anlamda geliri yüksek bir yer. Fakat eldeki imkanlar iyi şekilde değerlendirilmiyor. İmkanlar genel olarak yanlış tarafta kullanılıyor. Böylece halk mağdur duruma düşüyor. Örneğin şu an Atatürk İlkokulu önünde yapılan yol çalışmasında tek yönlü araç geçişi nedeniyle bir ambulans gelse buradan geçmesi zor olacak. Atatürk ilkokulunun çıkış saatleri ve giriş saatlerinde öğrenciler ve servisçiler sıkıntı yaşıyor. Çark Caddesi, Sakarya’nın en gözde yerlerinden bir tanesidir. Geçim kaynağının esnaflarca sağlandığı bir yer ve esnafların sıkıntıları için belediyeden herhangi bir insan gelip “senin sıkıntın ne? ”diye soran olmuyor. Sorunlar dilekçe şeklinde olmayıp doğrudan en iyi şekilde belediyeye ulaştırılması gerekiyor.”
Faruk Şahin :“Çark caddesinde sabahları araç trafiğine kapanmadan önce gerçekleşen sıkıntılar olduğunu belirtmek istiyorum. Kaldırımların kenarlarına konan büyük taşların sabah mal yükleme konusunda esnafa sıkıntı yaratıyor.”
Doğan Doğu“Ben İzmit’ten geliyorum. Sakarya’da partime olarak çalışıyorum. Bu ara en çok yaşadığımız sorunlardan birinin trafik olduğu düşüncesindeyim. Özellikle akşam saatlerinde okul ve iş çıkışı araç trafiği fazla oluyor. Bu şekilde ulaşım imkanları daralıyor. Bu durum otobüs saatlerinin aksamasına neden oluyor. Şehir içi trafik akşam saatlerinde sıkıştığı için belli bölgelerde önlem amacıyla trafik polisleri konumlandırılmalı.”
Beyza Yaşar“Bence Sakarya’nın en büyük problemi yolları, yollardaki setler ve yol çalışmaları. Yollardaki setler araçları olumsuz etkiliyor. Ambulans saniyelerle yarışırken, setler ambulansa engel oluyor. Bu sebeple set doğru şekilde uygun yerlere konumlandırılmadığında problem haline dönüşüyor. Setler araçların belli yererine zarar vermekle birlikte araçların durmasıyla fazla benzin tüketimine bu da enerji kaybına neden oluyor. Sürekli yol çalışmaları yapılıyor ama bu yol çalışmaları iyi bir şekilde olmuyor, her yer çamur ve bataklık içinde kalıyor. Özellikle kış aylarında bu çalışmaların yapılıyor olması büyük sorunlar yaratıyor. Geçen sene kış aylarında kampüs yolu yapılmaya başlamıştı ama bunun yaz ayları öğrenci yokken yapılması gerekiyor.”dedi.
Muhammet Doğan“Sağlıklı geçiş için belli bir alan yok. Park yapılması gereken alanların doğru olarak belirlenmesi gerekiyor. Trafik lambası olması gereken yerler var, fakat buralara trafik lambası yapım çalışmaları yok. Bu bence büyük sorunlara yol açıyor. Trafikle ilgili diğer problemlerle de ilgilenilmesi gerekiyor”
Ebrar Colt-Çağla Dündar

 
27 Kasım 2016 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 27 Kasım 2016 , Pazar

Şuayip

Şehrimizin sorunu ilçelere BELEDİYE OTOBÜSÜ OLMAMASI.PAMUKOVA ve GEYVE'ye belediye otobüsleriyle gitmek istiyorum.KART54 ü kullanmakistiyorum. Şehrimizin diğer sorunudayaya geçitleri.Hiç bir araba yaya geçidinde durmuyor.Yaya geçidi yerineTRAFİK ışığı olmalı.Özellikle ADACENTER karşısı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI