21 Eylül 2018

YUSUF ALEMDAR: ASIL ÖNEMLİ OLAN GÖNÜL YAPMAKTIR


Serdivan Belediyesi yeni bir projeye imza attı. Mahalle dayanışmasının canlandırılması adına hazırlanan projenin ilk adımı Beşköprüde gönüllülerde birlikte atan Alemdar, “Asıl olan gönül yapmaktır” dedi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kültürümüzün vazgeçilmez değerlerinden biri olan ve mahalle bilincinin yapı taşları arasında ilk sırada gelen “Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir” anlayışıyla “Mahalle Gönüllüleri” uygulamasını hayata geçirdiklerini belirtti. Alemdar, bu kapsamda emekli doktor Dursun Bostancı ve aynı mahallede ikamet eden İdris Fıçıcı ile birlikte Mustafa Vatansever ve eşini ziyaret etti. Ev ziyaretine meclis üyelerinin yanı sıra muhtar da eşlik etti.
İLK TOHUMU ATTIK
Mahalle Gönüllüleri çalışmasının ilk adımını attıklarını belirten Alemdar, Mustafa Vatansever ve eşinin genel muayenelerinin yapılarak sağlık kayıtlarının oluşturulduğunu belirtti. Alemdar, “Ziyaret ettiğimiz ailenin ihtiyaçlarının tespit edilerek en kısa sürede giderilecek. Daha sonraki ziyaretlerimiz ise psikolog eşliğinde gerçekleştirilecek” dedi.  Alemdar amaçlarının toplumsal bilinci ve kaybolmaya yüz tutan mahalle kültürünü yeniden hayata geçirmek, mahalleli arasında dayanışma ruhunu tesis etmek olduğunu ifade ederek “Kendisi bu işte gönüllü olan Doktorumuz Dursun Bey ile güzel bir çalışmanın ilk tohumunu Beşköprü’de attığımıza inanıyorum. Her hafta bir mahallemizde bu ziyaretlerimize devam edeceğiz” dedi.
GÖNÜL YAPMAK
Yusuf Alemdar önemli olanın gönül yapmak olduğunu belirterek “Serdivan Belediyesi olarak asfalt, park, yol yaparız ama asıl olan gönül yapmaktır. Biz de gönül yapmaya talibiz. Mahalle Gönüllüleri ile yardımlaşma, birbirinden haberdar olma, dertleri paylaşma ve derman olma gibi güzel olan tüm hasletlerimizi tekrar yaşatacağız. Bu çalışmanın içerisinde yer almak isteyen tüm hemşehrilerimiz belediyemizle irtibat kurabilir. İnşaallah attığımız bu küçük adım toplumumuzda duyarlılığı arttırarak güzel bir çalışmanın hayat bulmasına vesile olur” dedi.
8 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI