25 Eylül 2018

UYUŞTURUCU SATTIKLARINI İDDİA EDEN DEMİR’E ÖFKELİLER: KANTİNCİLER TEPKİLİ


Kantincilerin bağlı bulunduğu oda ve dernek başkanları AKP Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir’i kınayarak istifaya davet etti. Kantinciler iddialara karşı savcıları göreve çağırdı

AÇIKLAMA YAPTILAR
AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir’in İl Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmada kantinde uyuşturucu satıldığı iddiasına kantinciler sert tepki gösterdi. Sakarya Kantin İşletmecileri Derneği Başkan Kemal Yavuz ve Kitap, Kırtasiye, Gazete Bayileri Büfe ve Tekel Maddeleri Satıcıları Odası Başkanı Nahim Salık yaptıkları açıklamalarla Demir’i kınadı.
ALGI OPERASYONU
İddiaların ispat edemezse Demir’i istifaya çağıran Başkan Yavuz, “Bu iddiaları kanıtlamak iddia sahiplerinin en büyük görevi ve namusudur” dedi. İddiaların asıl çıkışının FETÖ olduğuna değinen Yavuz, “FETÖ’nün algı operasyonuyla birlikte kantinleri ele geçirmek gibi bir girişimleri söz konusudur.  Biz suç duyurusunda bulunuyor ve savcıları göreve davet ediyoruz” dedi.
YARGISIZ İNFAZ
Sakarya Kitap, Kırtasiye, Gazete Bayileri Büfe ve Tekel Maddeleri Satıcıları Odası Başkanı Nahim Salık, AKP İl Gençlik kolları Başkanı Yusuf Demir’in ‘Uyuşturucu satışları kantinlerde dahi yapılıyor’ açıklamasının, kantinci camiasını derinden yaraladığını belirterek, “Somut bilgi ve belgelere dayanmadan bir camiayı suçlamak, zan altıda bırakmak, yargısız infazdır” dedi. 

AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir’in kantinlerde uyuşturucu satıldığıyla ilgili iddiasına Sakarya Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Kemal Yavuz çok sert tepki gösterdi. Yavuz, ekmek parası için çalışan ve çocukların sağlığına özen gösteren esnafın zan altında kaldığını söyledi. Açıklamanın bilinçsizce yapıldığını belirten Başkan Yavuz, sorunları çözmeye çalışmaya gayret etmek yerine iftirada bulunmanın hem insani hem de hukuki hiçbir mantığa sığmadığını dile getirdi.
ÜZÜCÜ BİR DURUM
Yavuz, “Bilinçsiz ve tutarsız açıklamalar birliğimize ve dirliğimize zarar vermekten öteye gitmez. “Çamur at izi kalsın” türünden açıklamalar herkesi zan altında bırakacak açıklamalardan kaçınılmalıdır. Namuslu, şerefli, özveriyle zor şartlar altında çalışan kantinci esnafına yönelik “kantinlerde uyuşturucu satılıyor” gibi mesnetsiz açıklamalardan, dedikodulara inanarak, araştırma yapmadan iftirada bulunmak cahillikten öteye gitmeyeceği gibi, hiçbir değer katmaz. Özellikle bu belli bir makamda belli bir kurumu temsil eden hele hele siyasi yetkililerden geliyor olması ise çok üzücü bir durumdur” dedi.
BÜYÜK BİR İFTİRA
Demir’den iddialarını ispat etmesini isteyen Başkan Yavuz, “Bu iddiaları kanıtlamak iddia sahiplerinin en büyük görevi ve namusudur. Çünkü kantinci esnaf kardeşlerimizi hedef almış büyük bir iftiradır. Kantincileri zan altında bırakacak açıklamaların hukuki bir karşılığı da olmalıdır. Haklarımızı tüm platformlarda arayacağımızı bu iddiaları sonuna kadar yakından takip edeceğimizden de hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
FETÖ İDDİASI
İddiaların asıl çıkışının FETÖ olduğuna değinen Yavuz, “Bunun gibi iddiaları ortaya atarak algı operasyonuyla birlikte kantinleri ele geçirmek gibi bir girişimleri söz konusudur. Bu iftiralara araştırmadan inanan yöneticilerimizde maalesef bu tezgaha bu oyuna gelmektedir. Biz buradan suç duyurusunda bulunuyor ve savcılarımızı göreve davet ediyoruz. Tüm yetkili yerlere de gereken başvurularımızı yapacağız. Konuyu Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, İlgili Bakanlıklara da taşıyıp hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı da buradan duyurmak istiyoruz. İddia sahiplerini de iddialarını ispata ve ispat edemezlerse en kısa zamanda istifaya davet ediyoruz” dedi.
27 Aralık 2016 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 27 Aralık 2016 , Salı

abuzer

O bilmem ne partisi bilmem ne başkanı lütfen..... Anadolu Lisesi müdürünü mercek altına alsın. Baksın bakalım açıktan para vermeyen kantinciye nasıl kumpas kurularak, yandaşa kantin peşkeş çekilirmiş. Sonra geneli hakkında edecek lafı varsa etsin.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI