20 Eylül 2018

BAŞKAN HASAN AKCAN: FAKÜLTEYİ HAKEDİYORUZ


Yıllardır Akyazı’nın gündeminden düşmeyen fakülte isteği, Sakarya’ya yeni kurulacak olan ikinci üniversitesi ile tekrar hareketlendi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı ziyaret eden Akyazı heyeti, fakülte isteğini yineledi.

 Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, AKP  İlçe Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Ticaret Odası Başkanı Şinasi Bayraktar, Akyazı Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar, belediye başkan yardımcısı Ünal Gündüz ve Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yılmaz Karaçayır’dan oluşan Akyazı heyeti, Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret etti.
RAPOR İNCELENDİ
Ziyarette, yeni kurulacak ikinci üniversitenin, fakültelerin genel anlamda durumu ve Akyazı’ya getirilmesi düşünülen fakülte ve fakülteler hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu. Akyazılıların fakülte isteğini ve beklentisini Rektör Elmas’a yineleyen heyet üyeleri, kendi fikirlerini ve çalışmalarını da sundu. Heyet Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın talimatıyla, Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Gündüz’ün hazırlamış olduğu ve içinde Akyazı’ya getirilecek fakülte ve fakültelerle ilgili fizibilite çalışmalarının bulunduğu raporu birlikte inceledi.
HAK EDİYORUZ
Akyazılıların tüm dinamikleri ile fakülte ve fakülteleri beklediğini ifade eden, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Yıllardır beklenen Fakülte hayalinin sonuna yaklaştığımız şu günlerde, Akyazı’mız tüm dinamikleri hazır bir haldedir. Sakarya’ya yeni kazandırılacak olan üniversitenin en az 3 fakülte ile Akyazı’da temsil edilmesini bekliyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz birçok çalışma, ziyaret ve toplantı ile bu konuyu sıcak tutuyoruz. Her yönden hazır olan ilçemiz ve esnafı, işçisi, memuru ve tüm halkı ile fakülte’yi fazlasıyla ve ziyadesiyle hak etmektedir ”diye konuştu.
İVME KAZANDIRACAK

Akyazı heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ise, “Sakarya Üniversitesi olarak Akyazı’da hali hazırda Eğitime devam Akyazı Meslek Yüksek Okulu’nun yanı sıra yeni üniversite ile birlikte aynı canlılığın Akyazı ilçemizde de olacağı hiç kuşkusuzdur” diye konuştu.
27 Aralık 2016 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI