18 Ağustos 2018

BAŞKAN YUSUF DEMİR, YUSUF DEMİR’İ YALANLIYOR


AKP Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, partisinin İl Divan Toplantısında üniversitedeki kantin işletmecilerini uyuşturucu satmakla suçladı. Bu ifadesi gazetelere haber olunca “ Ben öyle demedim” açıklaması yaptı.

AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, geçtiğimiz hafta partisinin İl Divan Toplantısında çalışmalarını anlatırken SAÜ öğrenci konsey seçimlerinde elde ettikleri başarıyı övdükten sonra sözü üniversite ile ilgili hedeflerine getirdi.
Demir “Üniversitemizde çok ciddi sıkıntılar var, kantinlerde; başkalarının elinde olması sebebiyle çok değişik hatta zaman zaman uyuşturucuya yönelik dahi çalışmalar görüyoruz. Bunlarla ilgili de düzgün müteşebbis büyüklerimizin risk alarak gerekli çalışmalar yürütmelerinin elzem olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bu sözlerine kantinci esnafından gelen tepkiler üzerine bir yazılı açıklama yapan Demir "kantinler denetlenmiyor, kantinciler uyuşturucu satıyor/sattırıyor dedi" algısını kötü niyetli kişilerin işgüzarca medya yoluyla yaymaya çalıştığını belirterek şunları söyledi:
"Sakarya Üniversitesi Yönetimine, lise idarecilerimize ve kantincilerimize bir suç isnat edilmiş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılması başta Sakarya Üniversitesi Yönetimine, eğitimcilerimize ve kantincilerimize büyük bir haksızlıktır. Hiçbir zaman hiçbir konuşmamda kurumlarımızın yöneticilerinin gerekli denetimi yapmadığı ve kantincilerimizin uyuşturucu sattığına ya da sattırdığına dair bir beyanım olmamıştır."

Oysa AKP İl Danışma Meclisi’ni izleyen muhabir arkadaşımız R. Kaan Oktar’ın basına açık olan toplantıda elde ettiği ses kaydında Yusuf Demir’in ne dediği çok net bir şekilde anlaşılıyor.

Yani Yusuf Demir, Yusuf Demir’i yalanlıyor. İşte o ses kaydı:

 

 
28 Aralık 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 28 Aralık 2016 , Çarşamba

Üzgün Ümitsiz

Ses kaydında duyulan "Akademik iktidar" ne demektir acaba? "Akademik iktidar ve okul kantinleri başkalarının elinde" ne demektir acaba. O "başkaları" bizim memleketimizin insanları değil de uzaydan gelen yabancılar mı acaba? Akademileri ve okul kantinlerini belirli bir partinin kontrolu altına almak isteği mi var acaba? Üç cümlede neden bu kadar çok acaba var acaba?

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI