20 Nisan 2019

'TAŞERON PERSONEL PROMOSYON ALACAK'


SEAH’ta çalışan taşeron personellerle bir araya gelen Türk-İş Temsilcisi Cemal Yaman ve Koop – İş Sendikası Şube Başkanı Şevket Ulusinan, hastane personeline müjde üstüne müjde verdi.

SEAH’ta çalışan taşeron personellerle bir araya gelen Türk-İş Temsilcisi Cemal Yaman ve Koop-İş Sendikası Şube Başkanı Şevket Ulusinan, geçtiğimiz yıl başlayan mahkemeden çıkan karar sonrası personellere müjde verdi. Toplantıda konuşan Cemal Yaman, “Şükürler olsun ki mahkememiz sonuçlandı, Mahkemeye göre burada çalışan taşeronlarda asıl işçi oldu. Zaten var olan yasal hakkınızın tekrar Torba Yasa’da geçmesiyle yeşeren umutlar sonrasında çıktığımız bu yolculukta başarıya ulaştık. Bakın 15 Temmuz sonrası gerçekten zor günler yaşadık ancak ülke olarak bugünlerinde üstesinden geleceğiz. Bu zor süreçte belki de her şey istediğimiz gibi gitmedi ama başarı için çabalamaya devam edeceğiz” dedi.
PROMOSYON MÜJDESİ
Taşeron Sağlık çalışanlarının da bankalardan promosyon alması için gerekli adımları attıklarını belirten Yaman, “Bundan sonra biz adımlar atacağız. Taşeron çalışanlar için yeni toplu sözleşmelerle daha güzel günlere gideceğiz. Mahkeme sonrası taşeronlarda asıl işçi oldu ve burada çalışanlarda bankalardan promosyon almalı diye düşünerek Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam’la sizin için görüştüm. Kendisi sağolsun bizi çok güzel karşıladı ve bunun için gerekli görüşmeleri firmalarla yapacağını söyledi. Bu her birinizin hakkını alması demektir” ifadelerini kullandı.
DÖNER SERMAYE MÜJDESİ
Cemal Yaman’ın konuşmasının ardından konuşan Koop – İş Sendikası Şube Başkanı Şevket Ulusinan, “Cemal Yaman Başkanımız çok güzel özetledi konuyu. Ancak benimde haricinde vermek istediğim bir müjde var. Bugüne kadar çıktığımız zorlu yolculukların tamamının karşılığını aldık. Bundan sonrada kimseyi zarara sokmadan yolculuğumuza devam etmeliyiz diye düşündük. Başta mahkememizi sizlerinde destekleriyle kazandık, sırada her kamu çalışanı gibi döner sermayeden sizlere de fon aktarılmasını istemek var. Bunu da çok kısa sürede gerçekleştireceğiz. Öte yandan diğer illerde bankalardan alınacak promosyonlarla ilgili mahkeme yoluna gideceğiz, burada süreç istediğimiz gibi gittiği için mahkemeye gitmiyoruz ama gerekirse onu da uygulayacağız” dedi. R. Kaan Oktar
6 Ocak 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 6 Ocak 2017 , Cuma

ahmet hamdi karali

Sendikacılığı hakkıyla yaparsanız taşeron işçiler de hak ettiğini alabilir. Birincisi sendikanın aktif rol alması ikincisi de çalışanlara haklarının neler olduğunun bildirilmesi gerekiyor. Bu haberden örnek vermek gerekirse hastanelerde çalışan taşeron işçilerin maaşlarının kamu hastaneler birliğinin elinde olan bir meblağ kadar artabileceğini bilmek gerekiyor. Örneğin sosyal yardımlar, nitelikli eleman , diploma parası ve satınalma gücü paritesi adı altında işçinin ücretini arttırabilecekleri kalemler mevcut. Gel gelelim ki döner sermayeleri azalacak diyerek buna yanaşmıyorlar. Ama sakarya kamu hastaneler birliğini kutlarım. İşçiye hak ettiğini vermeye başlamış. Darısı diğer kurum ve kurulışlarımıza

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI