24 Eylül 2018

MUSTAFA AK, BAŞKANLIK SİSTEMİNİ ANLATTI


AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı haftalık olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili yönetim kurulu üyelerini bilgilendiren sunum gerçekleştirdi.

YÖNETİM KURULU
AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı, haftalık olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonunda kabul edilen Yeni Anayasa’nın içinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle ilgili olarak İlçe Yönetim Kurulu üyelerini bilgilendiren sunum gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Mustafa Ak, sunumda yer alan maddeleri yönetim kurulundaki üyelerle paylaşarak Cumhurbaşkanlığı sisteminin gerekliliğini ve mevcut sisteme göre uygulamada büyük avantajları olduğunu söyledi.
ÇİFT BAŞLILIK
İlçe Başkanı Mustafa Ak “Yeni Anayasa ile birlikte gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı sisteminin şuan ki mevcut sisteme göre uygulamada büyük avantajları var.  Ülkemiz koalisyon hükümetleri döneminde yaşanan yönetimsel ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle sorunlar yaşamış ve zaman kaybetmiştir. Bu nedenle ülkede koalisyon hükümetleri kurulmaması ve yönetimsel istikrarsızlık oluşmaması yasama, yürütme ve yargının arasındaki kuvvetler ayrılığını güçlendirilmesi ve ülkedeki çift başlılığın önlenmesi için Yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemine ihtiyaç vardır” dedi.  
6 Ocak 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 13 Ocak 2017 , Cuma

hızırtepeli m ak

yahu kendisi adınısoyadını zor söylüyor. nerden bilcekmiş sistemi. ilk önce bu ilçe teşkilatına 45 saat ders verilmesi lazımki anca anlarlar. marmaray kopru ordan bahsetsene musti çok yakışıyor sana. bakan edasıyla şov yap. .. ben il başkanı olayın sana 3 koyun vermem güt diye

Tarih : 8 Ocak 2017 , Pazar

Apdullah

Mustafa Bey kanun teklifini okumamış galiba. Okusaydı, teklifin yasama, yürütme ve yargının arasındaki kuvvetler ayrılığını güçlendireceği gibi saçma bir şey söylemezdi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI