21 Eylül 2018

SKHB EĞİTİM BİRİMİ NORMAL DOĞUMU ANLATTI


SKHB Eğitim Birimi tarafından koordinasyonu gerçekleşen eğitim etkinlikleri kapsamında kamu hastanelerinde görev yapan ebe ve hemşirelere normal doğumun önem ve farkındalığını arttırıcı eğitim verildi

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. A.Serhan Cevrioğlu ve Yrd. Doç. Dr. Hilal Uslu Yuvacı tarafından SAÜEAH Merkez Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşen eğitime Genel Sekreterliğe bağlı 13 hastaneden 70 ebe ve klinik sorumluları katıldı.
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
Doğum eylemini yönetirken doğru bilinen yanlışlar, Doğum eylemi ile baş etme yöntemleri ve gebe eğitim sınıfları konularında bilgiler verilen eğitimde, anne adaylarının doğum öncesi eğitiminin önemine vurgu yapıldı. Eğitimde, fizyolojik bir eylem olan doğum eyleminin anne adayının psikolojisini rahatlatacak doğal koşullarda gerçekleşmesi için hastane ortamlarının hasta memnuniyetini arttırıcı konforda düzenlenmesi gerektiği belirtilirken, anne adayının kendisini evindeki rahatlıkta hissetmesinin önemi ifade edildi.
HOLLANDA ÖRNEĞİ
Prof. Dr. A.Serhan Cevrioğlu, Hollanda örneği ile yaptığı sunumda evde doğumun tercih edilmesinin nedenlerini ve Avrupa ülkelerindeki uygulama biçimleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Eğitimde evde doğumun ülkemiz şartlarında uygulanmasındaki sakıncaları değerlendirildi. Son dönemlerde sezaryen oranlarındaki artışla Sağlık Bakanlığı’nın bu tip eğitimlerle sağlık profesyonellerinin uygulamalarında, normal doğuma anne adayını özendirici ve destekleyici rolünü arttırmayı hedefliyor.
28 Ocak 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI