20 Eylül 2018

Bahçelievler Gazi'de Tokpınar Başkan


Bahçelievler Gazi'de Tokpınar Başkan

Bahçelievler Gazi İlköğretim Okulu Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimini 7/D sınıfından Uğur Furkan Tokpınar kazandı.

Beş Aday
Meclis Başkanlığı için beş, başkan yardımcılığı için yedi adayın yarıştığı seçimlerde tüm öğrenciler tercih haklarını kullandılar. Kullanılan oyların sayımı sonucunda 7/D sınıfından Uğur Furkan Tokpınar 383 oyla Öğrenci Meclisi Başkanı, 5/D sınıfından Cemre Karahancı ise Öğrenci Meclis Başkan Yardımcısı oldu. Seçimlerde toplam 1.172 oy kullanıldı. 33 oy ise geçersiz sayıldı.
Örnek olacak
Seçimler büyüklere örnek olacak kadar medeni bir ortamda gerçekleşirken adaylar bir hafta boyunca propaganda faaliyetinde bulundular. Başkan adayı öğrenciler seçim çalışmaları boyunca okullarına faydalı olmak için çalıştıklarını söylediler.
Demokrasi Kültürü
Okul Müdürü Cumhur Karasu ,okullarda yapılan Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimlerinin Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, öğrencilere seçme ve seçilme, ve demokratik liderliği benimseyebilme amacına yönelik olarak yapıldığını belirtti.
18 Ekim 2008 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI