22 Eylül 2018

50 öğrenciye kurs veriliyor


50 öğrenciye kurs veriliyor

Türk Metal Sendikası Şubesi tarafından işçi ailelerinin çocuklarına verilen matematik kursları dün sendika binasının konferans salonunda başladı.

TÜRK Metal Sendikası Şubesi tarafından işçi ailelerin çocuklarına yönelik belirli süreler ile çeşitli branşlarda verilen kurslar devam ediyor. Şube Başkanı Rıdvan Taş, dün Metal İş konferans salonunda başlayan matematik kursları konusunda açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar çeşitli branşlarda 710 öğrenci kurslar vererek temel eğitim alt yapılarına katkı sağlamaya çalıştıklarını bildiren Taş, son olarak ta İlköğretim 3?4 ve 5.sınıf öğrencilerine Matematik öğretmeni Yusuf Bayram tarafından her hafta cumartesi günleri kurs verilmeye başlandığını söyledi.

YAKLAŞIK olarak 50 öğrenciye matematik eğitimi verildiğini söyleyen Taş, ' işçi ailelerin çocuklarını eğitmek onlara temel eğitimde bir alt yapı sağlamak için bu tip kurslar düzenliyoruz' dedi. İşçi ailelerin çocuklarına yönelik düzenlenen kursların ardından öğrencilerin okullarda aldığı başarı oranlarının artmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Taş, ailelerden taleplerin gelmesi ardından bilgisayar kursları açabileceklerini de söyledi. Taş ayrıca düzenlenen bu kurslara katılanlara Milli Eğitim Bakanlığı sertifika ve kurslara katılım belgesi verildiğini belirtti.
18 Kasım 2007 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI