20 Ağustos 2018

MEHMET EMİN ESEN: SEFER BİZDEN ZAFER ALLAH'TAN


Memur-Sen’in düzenlediği referandum etkinliğinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, ‘evet’ için sahaya indiklerini belirterek, “Dost da düşman da iyi bilsin, Allah var gam yok. Sefer bizden zafer Allah’tandır” dedi

Memur-Sen Sakarya Şubesi tarafından Orhangazi Kültür Merkezi’nde “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” isimli bir program düzenlendi. Etkinliğe Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Erol Aydın, Memur-Sen Şube Başkanı Ahmet Öksüzali, sendikaya bağlı iş kolu başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
İLK TEPKİ VEREN SENDİKA
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Şube Başkanı Ahmet Öksüzali, “15 Temmuz’da ilk tepkiyi veren ve her zaman darbelerin karşısında duran bir sendikanın temsilcileri olarak gurur duyuyoruz. Yapılacak olan referandumda da birliğimize ve dirliğimize kasteden bütün hainlerin karşısına dikilerek ‘evet’ diyeceğiz” dedi.
MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR
Memur-Sen Konfederasyonunun her zamanda desteklerini gördüklerini belirten AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ise, “Memur-Sen en zor zamanlarda dahi seçilmiş iradenin yanında durmuş ve asla taviz vermemiştir. Memur-Sen’in bu dik duruşunu sadece 15 Temmuz’da değil, FETÖ’nün diğer bir darbe girişimi olan 17-25 Aralık’ta, AK Parti’mizin kapatma davasında ve E-Muhtıra yayımlandığında da gördük ve desteklerini hissettik. Nisan ayında yapılacak referandumda ‘evet’ kampanyasını destekleyen ve bulunduğu her ilde anlatan Memur-Sen camiasına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
MİLLİ VE BAĞIMSIZ ANAYASA
Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Türkiye’de darbelerin önüne geçileceğinin altını çizen Başkan Kılıç, “Türkiye bugüne kadar sürekli darbe anayasalarıyla yönetildi. Bu darbe anayasalarının çilesini hep milletimiz çekmiştir. Maalesef ki yapılan darbeler parlamenter sistemdeki eksikliklerden kaynaklandı. İnşallah referandum sonrasında darbelere yol açan sistemden kurtulup, milli ve bağımsız bir hükümet sistemine geçiş yapmış olacağız.”dedi.
BİRLİK VE BERABERLİK
Referandum için tüm Türkiye’de çalışmalarının sürdüğünü ve 16 Nisan’da sandıktan ‘evet’ çıkması için son güne kadar çalışacaklarını ifade eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen ise, “15 Temmuz’da olduğu gibi ülkemizin birlik ve beraberliği söz konusu olan bu referandum için yine sahaya indik. Dost da düşman da iyi bilsin, Allah var gam yok. Sefer bizden zafer Allah’tandır.” şeklinde konuştu. Program sonunda İl Başkanı Fevzi Kılıç, Memur-Sen camiası ile hatıra fotoğrafı çektirerek salondan ayrıldı.
13 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI