15 Ağustos 2018

BAKAN MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NDAN SAKARYA’YA ÖVGÜ


Balkan göçmenleri ile buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Sakarya’nın mert insanı vatanperverlik anlamında rabbime şükürler olsun ki Sakarya Nehri gibi her zaman bereketli ve coşkulu” dedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu referandum öncesi bir dizi ziyaretler için ilimize geldi. Balkan ve Rumeli göçmenleriyle Kazımpaşa Hanedan Tesisleri’nde bir araya gelen Bakan Müezzinoğlu, referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.
Toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş, AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.
HAK VE ADALET
Programda Balkan göçmeni Sakaryalılara seslenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Sakarya’nın mert insanı vatanperverlik anlamında rabbime şükürler olsun ki Sakarya Nehri gibi her zaman bereketli ve coşkulu. Balkanlara büyük bir medeniyetin ufkunu vizyonunu getiren atalarımız uzun yıllarca güçlü bir medeniyeti dünyaya sunmuş. O medeniyetin özünde ilim ve irfan var. Hak ve adalet var. Huzur ve barış var. Bu huzuru ve barışı getirmek için güçlenmemizden rahatsız olanlar var. Rahatsız olmaya devam etsinler. Biz elimizden gelen ne varsa mücadelemizi vermeye devam edeceğiz” dedi.
SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ
Bakan Müezzinoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi; Önümüzdeki dönem bu milletin kaderiyle kimsenin oynayamayacağı bir dönemdir. Türkiye'de ve dünyada artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bütün tuzakları çözecek bir sistem değişikliğinin arifesindeyiz. Hayır diyenler milletten, bu milletin birlik ve beraberliğinden, bu milletin büyük hedeflerinden korkanlardır. Sistem artık ipin ucunu millete veriyor. Şuan ipin ucu orduda, anayasa mahkemesinde, bir tane savcının elinde. Bir savcı çıkıyor 21 milyon oy almış ak partiye kapatma davası açabiliyor. Demokrasi bunun neresinde var? Son 15 gündür diyor ki artık millet hakemdir; günaydın beyefendi, biz 2001'den beri hep milletin hakemliğiyle geldik. Sen hep milletten korktun. Başörtüsüyle ilgili düzenlemeyi anayasa mahkemesine sen götürdün. Bu ülkenin cumhurbaşkanı başörtülü olamaz diyerek 367 garabetini sen çıkarttın. O yüzden biz milletle yürümeye devam edeceğiz”
TALU TEKSTİLİ GEZDİ
Serdivan Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Tanıtım Toplantısına da katıldı. Bakan Müezzinoğlu daha sonra Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Talu Tekstil’i ziyaret ederek işçilerle birlikte yemek yedi. Fabrika işçileriyle sohbet eden Bakan Müezzinoğlu onların taleplerini dinledi. Bakan Müezzinoğlu son olarak AKP Adapazarı İlçe Teşkilatının açılışına katıldı.
KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRDİ
Açılışını gerçekleştirdiği yeni ilçe binasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun anayasa değişikliğiyle 18 yaşında bir çocuğun milletvekili olacağını, ömür boyu da askerlikten muaf tutulacağını ve iki yıl sonra emekli olacaklarını belirtmesi üzerine, Bakan Müezzinoğlu ise bu ifadelerin yalan olduğunu söyledi.
Bakan Müezzinoğlu, “Geçen hafta Sakarya’ya gelen Kılıçdaroğlu, 18 yaşında gelen milletvekillerimizin iki yıl sonra emekli olacaklarını söyledi. SGK’nın neden battığını buradan anlıyorum zaten. Onun döneminde SGK bundan batmış. İki yılı bile göremiyor, bugün herhangi bir milletvekilimiz herhangi bir sigortalı veya memur çalışanımız hangi yaşta emekli olmayı hak ediyorsa, onun o yaştan önce emekli olma hakkı yok. Ben 57 yaşında hak ediyorum, 57’den önce bir dönem değil iki dönem değil üç dönem değil kaç dönem milletvekili olursam olayım 57 yaşını beklemeden emekli olamam. Yaşa takılan kardeşlerimiz varsa, yaşa takılan milletvekilleri de var. Bu ülkede doğru sistemleri kurmamız lazım.
BANA AĞIR GELİYOR
Peki Kılıçdaroğlu’nun söylemiyle nasıl iki yılda emekli olacak 18 yaşında gelen milletvekillerimiz. Yalan söylüyor. Ve bir siyasi partinin, Cumhuriyet Halk Partisi bir siyasi kurul, tarihi geçmişi olan bu ülkenin kuruluşunda önemli bir rol almış siyasi partinin genel başkanına yalan söylüyorsun demek esasında bana ağır geliyor. Ama bu söylemi ilk defa yapmıyor, ikinci defa aynısını tekrarlıyor. İlk defa söylediğinde hata yaparak söyledi sandık, düzeltiyor sandık. Ama tam aksine bilerek, kasıtlı söylüyor. Zannediyor ki milletin aklı kıt, milleti aklı kıt zannedenlerin aklı kıttır” ifadelerini kullandı.

 

 
14 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI