19 Mayıs 2019

BAŞKAN TOÇOĞLU: SAĞLIKTA GELİŞEN TÜRKİYE VAR


14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık camiasıyla buluşan Başkan Toçoğlu, “Sağlıkta gelişen bir Türkiye var. Hastanelerimiz modern şartlarda, en son teknoloji de hizmet sunuyor. Sağlık alanında daha ileri boyutlara ulaşmak için çalışmamız gerekiyor” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle sağlık camiasıyla bir araya geldi. Tunatan Tesisleri’nde gerçekleştirilen buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Sağlam, Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı ve doktorlar yer aldı.
LOKOMOTİF GÜÇ
Programın açılış konuşmasını yapan Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Mesleğimizdeki lokomotif güç manevi hazdır. İnsanların dertlerine derman olmak bize manevi bir haz kazandırıyor” dedi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Sağlam ise her gün binlerce hastayı tedavi ettiklerini belirterek, “Bu kadar büyük işler başarmakta iken bizler tabi ki marifet iltifata tabidir düsturunun da geçerli olduğunu düşünüyoruz” dedi.MEMNUNİYET VAR
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ise, “Öncelikle 14 Mart Tıp Bayramımız kutlu olsun. Bu bizim bayramımız. 15 Temmuz’da gördük ki o gece sabaha kadar yaralıların arasında tek üzüntüsü diğer yaralılara ulaşamamak olan doktorlar vardı. Artık sağlık hizmetinden memnun bir millet görüyoruz. İnsanlarımıza değer verilen ortamlar, fiziki şartlar arttı. Hasta memnuniyeti yüzde 70’in üzerine çıktı. İnşallah bu rakam daha da yükselecek” dedi.
PROTESTO DEĞİL
SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir ise 14 Mart’ın protesto günü olmadığını ifade ederek, “Biz olmaya, kendi milli değerlerimize dönmeyi hatırlamayı ve düşmanlara karşı da var oluşumuzu sembol eden bir gün olarak kutlanıyor” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hepimiz Sakarya’da sağlık hizmetlerinin gelişmesi için el birliğiyle çalışalım” diye konuştu.
İYİ İLİŞKİLER
Başkan Toçoğlu, “Artık sağlık alanında gelişen bir Türkiye var. Hastanelerimiz modern şartlarda, en son teknoloji de hizmet sunuyor. Sağlık alanında daha ileri boyutlara ulaşmak için çalışmamız gerekiyor. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak gerek üniversitemizde gerek sekreterliğimizle gerekse de doktor arkadaşlarımızla iyi ilişkiler içerisindeyiz. Bundan sonrada iyi ilişkilerimizi sürdürererek, sağlık sektörümüze en üst şekilde katkı sunmaya devam edeceğiz. Hepinize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.
15 Mart 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI