22 Temmuz 2019

AKŞENER İLİMİZE YAPTIĞI ZİYARETTE ANAYASA PAKETİNİ ELEŞTİRDİ: ‘HAYIR ÇIKTIĞINDA HUZUR GELECEK’


MHP eski Milletvekili Meral Akşener, dün ilimize yaptığı ziyarette referandum için ‘hayır’ oyu istedi. Akşener, “16 Nisan akşamı hayır çıktığında Türkiye normalleşecek. Huzur yeniden gelecek” dedi

HUZUR VE BARIŞ
MHP’den ihraç edilen eski milletvekili Meral Akşener, dün Milliyetçi İşadamları Derneği tarafından Sırma Düğün Salonu’nda düzenlenen konferansa katıldı. Sakarya’ya İstanbul’dan geldiğini belirten Akşener, ilimizde bir tane bile ‘Hayır’ pankartına rastlamadığını söyledi.  Salonda bulunanların hükümeti yuhalamasına engel olan Akşener, “Huzur ve barışın yeniden tesis edileceği Türkiye’yi sizlerin hayırlı oylarınızla gerçekleştireceğiz” dedi. 

SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI

Salonda bulunanlardan 16 Nisan’da sandıklara gitmesini isteyen Akşener, “Oylarımızı hayır olarak kullanacağız. Saat 5 olacak ve kalkıp sandık açılırken başında bulunacaksın. Abidik gubidik meseleler ortaya çıkmasın diye oyları takip edeceksiniz. Referanduma 22 gün kaldı. Bizi kavganın içine çekerek hata yaptırmak için bu süreçte hepimize çok ağır hakaretler ve iftiralar atılacaktır. Sabredeceğiz, yolumuzdan ayrılmayacağız” dedi.

AKP SEÇMENİNE SESLENDİ

AKP’ye oy veren seçmenlere de seslenen Akşener, “Bu Parlamenter sistemin kaldırılıp, partili Cumhurbaşkanlığına geçilip geçilmeyeceğinin seçimidir. Eğer parlamenter sisteme siz de sahip çıkarsanız, o insanlar için de iyilik yapmış olacaksınız. 16 Nisan akşamı hayır çıktığında Türkiye normalleşecek. Huzur yeniden geri gelecek. Siyasi partiler tüzel kişiliklerini sürdürecek. Ben bu insanların ferasetine inandım. Oyunuz ‘Hayırlı’ olsun” dedi.

MHP’den ihraç edilen eski milletvekili Meral Akşener, dün Milliyetçi İşadamları Derneği tarafından Sırma Düğün Salonu’nda düzenlenen konferansa katıldı. Konferansa MHP eski Milletvekili Münir Kutluata, CHPliler, MHP’liler ve vatandaşlar katıldı. Sakarya’ya İstanbul’dan geldiğini belirten Akşener, Sakarya’da bir tane ‘Hayır’ pankartına rastlamadığını söyledi.
HUZUR VE BARIŞ
Salonda bulunanların hükümeti yuhalaması üzerine Akşener, “Yuhalamak yok. 16 Nisan akşamı yuhlamak yerine gereğini yapmış olacağız. Huzur ve barışın yeniden tesis edileceği Türkiye’yi sizlerin hayırlı oylarınızla gerçekleştireceğiz” dedi. Milli iradenin önemli olduğuna değinen Akşener, “Milli irade nasıl tecelli eder. Eğer seçimse bu siyasi partiler vaatlerini anlatırlar ve eşit bir yarışma yapılır. Peki şimdi bir seçim yok, referandum var. Referandumda her birinizin evladının çoluk çocuğunun geleceğini tanzim için sandığa gidiliyor” dedi.
KAFİRLİKLE SUÇLANDIK
Hayır tercihinde bulunanların ‘evet’ tercihinde bulunanları baştacı saydıklarına değinen Akşener, “Ama buna karşılık devletin gücünü elinde tutanlar, devlet gücünü demir yumruk gibi kafamıza kafamıza vuranlar hayır tercihinde bulunanları kafirlikle suçladı. Peki nasıl olacak da bu kadar tehdit, iftira ve hakaret karşısında hayır tercihinde bulunan milletin iradesi nasıl tecelli edecek. OHAL’de bile referanduma gidilirken biz milletin ferasetine güvenerek yola çıktık. Korkmayan bu cesur insanlar salonları şereflendirirken bizlere saygı duyulması gerekirken vatan hainiyle suçlanıyoruz” dedi.ÇADIR MAHKEMELERİ
Başbakan Binali Yıldırım’ın hayır oyu verenleri teröristlikle suçladığına değinen Akşener, “Her yerde soruyorum. Bu salonda da soracağım. Burada teröristlerle masaya oturan var mı? Habur’da davul zurnayla terörist karşılanırken, çadır mahkemelerinde Atatürk resmi ve Türk Bayrağı salonlardan çıkarılırken orada bulunan biri var mı bu salonda? Sayın Başbakan eğer terörist ararsanız sağınıza ve solunuza bakın. Bu salonda cesur insanlar var” dedi.
KONFERANS İPTAL EDİLDİ
Isparta’da yapacakları konferansın iptal edildiğine değinen Akşener, “Salon kiralıyoruz. Sonra salonun sahibini çağırıyorlar ve tehdit ediyorlar. Kirasını ödediğimiz düğün salonlarını alamıyoruz. Diyarbakır’da PKK paçavraları altında nevruz kutlamasına izin verildi ama bizim Niğde’de nevruz kutlamamıza izin verilmedi.  Her gittiğimiz yerde bir grup genci gönderiyorlar. Baskınla karşı karşıya kalıyoruz. Balgat ağalarına sesleniyorum. Kendi çocuklarınızı gönderin veya kendiniz gelin. Gariban anaların çocuklarını karakolda bırakıyorsanız, toplamak bize düşüyor. Sizin çocuklarınız AKPli belediyelerde ballı maaşlar alırken, taşeron yanında çalışmaya mahkum kılınan evlatlarımızı bizimle karşı karşıya bırakmayın. Yeter eskittiniz sandalyeleri. Kalkın ve bizim karşımıza çıkın. Sizi gidi millet kaçakları sizi. Bizim gibilere ağır iftiralarda bulunuyorsunuz. Bundan sonra hepsini deşifre edeceğim” dedi.
KORKU VE İMAN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren Akşener, “Sayın Cumhurbaşkanı her gittiği yerde, ‘Dikili ağaçları yok ve çukura düşerler” diyor. Çukur kötü bir şey. Bu insanların içinde kişisel hiçbir menfaati yok. Davamız Türkiye davası. Ama Sayın Cumhurbaşkanı sizin meseleniz kendinize ait. Çukura düşmek mezar anlamında da kullanılabilir. Biz ecelin ne bir nefes evvel, ne bir nefes sonra olduğuna iman ettik. Bizi mezarla, ölümle tehdit ediyorsanız sizce söyleyeceğimiz tek şey, ‘Korku ile iman aynı yürekte bulunmaz’ şeklinde konuştu.YANINA KAR KALACAK
Anayasa değişikliğiyle ilgili konuşan Akşener, “Terörü bu değişikliğe bağladılar. Ekonomiyi bu Anayasa değişikliğine bağladılar. Değişiklikler içerisinde bir tane ekonomi ile ilgili madde var mı? Peki ne var. Sayın Cumhurbaşkanının şahsında sorgusuz, sualsiz ne yaptıysa yanına kar kalacak bir anayasa teklifidir. Bir kişiye bu kadar çok sorumluluk yüklemek yanlıştır. Hem bu ülke için hem de kendisi için iyi olmaz. Allah muhafaza” dedi.
SANDIĞA ÇAĞRI
Salonda bulunanlardan 16 Nisan’da sandıklara gitmesini isteyen Akşener, “Oylarımızı hayır olarak kullanacağız. Saat 5 olacak. Özellikle gençler ve hanımlar sizden rica ediyorum. Kalkıp giderek sandık açılırken başında bulunacaksın. Abidik gubidik meseleler ortaya çıkmasın diye oyları takip edeceksiniz. Referanduma 22 gün kaldı. Sizin gibileri, benim gibileri kavganın içine çekerek hata yaptırmak için çok ağır itiraflar, hakaretler atılacaktır. Sabredeceğiz, yolumuzdan ayrılmayacağız” dedi.
AKP SEÇMENİNE SEÇİLDİ
AKP’ye oy veren seçmenlere de seslenen Akşener, “Buradan sizin aracılığınızla sayın Cumhurbaşkanına oy veren ve seven insanlara sesleniyorum. Bu bir seçim değil. Parlamenter sistemin kaldırılıp, partili Cumhurbaşkanlığına geçilip geçilmeyeceğinin seçimidir. Eğer parlamenter sisteme siz de sahip çıkarsanız, o insanlar için de iyilik yapmış olacaksınız. Parlamenter rejimin yaşaması gerekir. 16 Nisan akşamı hayır çıktığında Türkiye normalleşecek. Huzur yeniden geri gelecek. Siyasi partiler tüzel kişiliklerini sürdürecek. Ben bu insanların ferasetine inandım. Oyunuz ‘Hayırlı’ olsun” dedi.
26 Mart 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI