23 Ekim 2018

STAND SALDIRISINA CHP'LİLERDEN BANTLI PROTESTO


CHP Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taşkent ve partililer, hayır standına saldırıyı Hendek’te ağızlarını ve ellerini bantlayarak protesto etti. Milletvekili Özkoç, “Ellerimizi ayaklarımızı bağlıyorlar, ağzımızı bantlayıp susturmak istiyorlar” de

Cumhuriyet Halk Partisi, Hendek’te “Hayır” çalışması yapan partili gençlere saldırıyı protesto etti. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taşkent, Hendek ilçe Başkanı Reyhan Azak ve gençlik kollarından yöneticilerin yer aldığı basın toplantısında, CHP’liler, kendi ellerini bağlayıp, ağızlarını bantlayarak saldırıya, Hayırcılara yönelik baskı ve şiddete tepki gösterdi. Özkoç, CHP Hendek İlçe Başkanlığı’ndaki toplantıda yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandumu halkın talep etmediğini, oya sunulan 18 maddede halkın sorunlarını çözecek tek bir maddenin bulunmadığını belirtti.
KÜFREDİYORLAR
CHP olarak, süreçte yaşanan her türlü zorlamaya, zorbalığa karşı ülkesini, milletini seven her kesimden vatandaşla beraber, gönül birliği içinde Hayır çalışması yürüttüklerini anlatan Özkoç, uğradıkları taciz ve saldırılara karşı “Artık yeter” dedi. Özkoç açıklamasında, “Kadınlarımız sokakta çalışırken taciz ediliyor. Küfrediyorlar, taş, sopa fırlatıyorlar. ‘Artık yetti’ diyoruz. Milletvekillerimize, çalışırken satırla, bıçakla saldırıp, ‘Tüm CHP’liler ölmeli’ diyorlar. Hayır diyen herkes, en yetkili ağızlardan vatan haini ilan ediliyor. ‘Bunlar PKK ile IŞİD ile birlikte düşünenlerdir’ deniliyor bizim için. Biz de artık yeter diyoruz. Gençlerimiz, geçtiğimiz günlerde kurdukları stantta kendilerini ifade edebilmek için vatandaşlarımızla buluşurken, 20-30 kişinin saldırısına uğradı. Darp edildiler, standları dağıtıldı. Artık yeter.
DEVLET BÜTÇESİ
Devletin tüm bütçesi, olanakları, imkanları Evet için kullanılırken, bir tek kişi bütün haklara sahip olsun diye harcanırken, köprülerde, binalarda sadece Evet’in pankartları asılıyken, birkaç yerde partimizin il, ilçe binalarında asılı olan Hayır pankartlarına bile tahammül edilemiyor,  pankartlarımız parçalanıyor. Herkese eşit mesafede durması gereken TRT’de bile yer alamıyoruz. Ellerimizi ayaklarımızı bağlıyorlar, ağzımızı bantlayıp susturmak istiyorlar.
İSTERSENİZ BANTLAYIN
Yetti artık, ellerimizi uzatıyoruz, ellerimizi bağlamak istiyorsanız bağlayın, ağzımızı bantlamak istiyorsanız bantlayın. Ama millete bu kötülüğü, zulmü yapmayın.  Bizi dövebilirsiniz, hakaret edebilirsiniz, engelleyebilirsiniz ama ülkemizin geleceğini engellemeyin. Ülkemizin kaderini değiştirmeyin, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayın, bizi ayrıştırmayın” dedi.
10 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI