22 Temmuz 2019

TRENİN ADAPAZARI GARI’NDAN KALKMAMASINA KALKAN’DAN TEPKİ: TRENİN ENGELİ RANT


Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Ömür Kalkan, Ada Ekspresi’nin Adapazarı Garı’ndan kalkmamasıyla ilgili olarak, “Trenin önündeki asıl engel bu rant değeri yüksek gar sahasıdır” dedi

AKTARMASIZ SEYAHAT
Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Ömür Kalkan, 1 Haziran 2017’den itibaren karşılıklı 8 sefer olarak çalıştırılması düşünülen Adapazarı-İstanbul Ekspresi’nin Mithatpaşa İstasyonu’na kadar geleceğini belirtti. Kalkan, “Her türlü fiziki şartlara sahip olması, aktarmasız seyahat avantajı ve yolcuların tercih sebebi olan şehir merkezi özelliği bile trenin Adapazarı Garı’na girmesine yetmiyor” dedi.
DAHA HIZLI GEÇER
Trenin, hemzemin geçitlerden Adaray’a göre daha hızlı geçeceğini dile getiren Başkan Kalkan, “Sakarya’daki trafik sorununun faturası Ada Ekspresi’ne kesilemez. Bu tip bahaneler kamuoyunu oyalamaktan başka bir şey değildir. Demiryollarını şehir merkezinden çıkarmak adına rayları söken Kocaeli bugün şehir içi trafiğini rahatlatmak için o rayları genişleterek tekrar döşüyor” diye konuştu.
ARAZİ DEĞERİ ARTTI
Gar’ın 64 dönümlük arazisinin ticari alana çevrilmesiyle arazi değerinin 500 milyon TL’ye yükseldiğine dikkat çeken Kalkan, “Ada Ekspresinin önündeki asıl engel bu rant değeri yüksek gar sahasıdır. Büyükşehir Belediyesinin Mithatpaşa’ya yeni GAR binası yapmayı düşünmesi, bunun için proje yarışmaları düzenleyecek olması sadece göz boyamaktır. TCDD istasyonunu yapabilir” dedi.
Foto altı: Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Ömür Kalkan, Sakarya halkının Adapazarı Treni’ni Gar’da görmek istediğini belirterek, sorun yokmuş gibi davranan ve sessiz kalan Sakaryalı siyasilerimizi sağduyulu olmaya davet etti.
24 Mayıs 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI