20 Eylül 2018

RAMİZ NİŞANCI: HERKESE EŞİT MESAFEDE OLACAĞIM


Serdivan Kemalpaşa Mahallesi’nde Mehmet Dalgıç’ın vefatı nedeniyle muhtarlık seçimi yenilenecek.

Muhtarlık seçiminde aday olan Ramiz Nişancı, mahalle halkına sandığa gitmeleri çağrıda bulundu. Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçiminden bağımsız yapıldığı için bu seçime katılım oranının düşük olmasından endişe ettiğini belirten Nişancı, "‘Muhtarlık seçimi’ deyip küçümsemeden, mahallemizde söz hakkı sahibi olmayı, ülkemize sahip çıkmanın bir parçası olarak görelim ve sandığa gidelim" çağrısında bulundu.
MUHTARLARIN YETKİSİ ÇOK FAZLA
Muhtarların; seçim zamanı sandık kurullarının oluşumundan, mahalledeki arsa bedel tespit kurullarına katılıma, mahalledeki sosyal yardımların düzenlenmesinden, mahalledeki eksiklikler ve düzenlemelerle ilgili idareye görüş bildirmeye kadar birçok  konuda söz sahibi olduğuna  işaret eden Nişancı,"Muhtarlar, kısaca devlet ile halk arasında köprü vazifesi görmektedir" dedi.
Kemalpaşa Mahallesi'nin Serdivan'ın en eski ve en büyük mahallelerinden biri oldunu ifade eden Nişancı, şunları kaydetti:
SORUNLARA SAHİP ÇIKACAĞIM
"Kemalpaşa, son yıllarda aldığı göçle Türkiye’nin her yöresinden, farklı kültürlerden insanların yaşadığı bir mahalle. Bununla birlikte şehrimize ve ilçemize değer katan Sakarya Üniversitesi’nin merkez kampüsünün de içine bulunduğu mahallemiz, üniversitede görev yapan bilim insanlarına ve birçoğu geçici süreliğine de olsa üniversite öğrencilerimizin önemli bir bölümüne ev sahipliği yapıyor. Doğup, ömrümü geçirdiğim ve büyüyüp gelişmesine şahitlik ettiğim mahallemizin sorunlarına sahip çıkmak, gelişme sürecine katkıda bulunmak ve komşularımı en iyi şekilde temsil etmek için aday oluyorum.
EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM
Kuşaklardır burada yaşayan aileler gibi, kuşaklarca birlikte yaşayacağımızı ümit ettiğimiz yeni komşularımızın ve hatta sürekli yüzleri değişse de hep burada olacaklarını bildiğimiz üniversite öğrencilerinin bu mahallenin bir parçası olduğunu biliyorum. Çok farklı yaştan, kültürden oluşan komşularımızın her birine eşit mesafede ve tarafsız yaklaşarak hepinizi en iyi şekilde temsil edeceğime söz veriyorum."
KENDİSİNİ ŞÖYLE ANLATTI
Ramiz Nişancı seçmenlerine kendisini şöyle anlattı: 1962 yılında aday olduğum mahallemizde doğdum ve hala burada ikamet etmekteyim. Bölgede 30 yılı aşkın esnaflık hayatımın yanı sıra Merkez İlköğretim Okulu ve Mehmet Zorlu İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanlığı, Fatih Cami Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Kızılayı Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Şeker İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 dönem muhtar azalığı yaptım. Emekliyim ve 5 çocuk babasıyım. 4 Haziran günü yapılacak Kemalpaşa muhtarlık seçimlerinde adayım. Ahmet Mal

 
1 Haziran 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI