18 Eylül 2018

CHP VE STK’LAR CARK CADDESİ’NDE STAT ARAZİSİ İÇİN TOPLANDI: RANTA PEŞKEŞ ÇEKMEYİN


Eski stat arazisinin yeşil alan olarak kalması için başlatılan imza kampanyasında konuşan CHP Milletvekili Özkoç, “Milletin alanlarını ranta peşkeş çekmeyin. Bırakın oralar halkın malı olarak kalsın’ dedi

YEŞİL ALAN KALSIN
Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri dün Çark Caddesi’nde eski stat arazisinin yeşil alan olarak kalması için imza kampanyası başlattı. Kampanya’ya destek veren CHP Milletvekili Engin Özkoç, “Tarihi yerlerimiz yok olmasın. Geçmişle bağımız kopmasın. Çark Caddesini öldürmeyin. Milletin alanlarını ranta peşkeş çekmeyin. Bırakın oralar halkın malı olarak kalsın demeliyiz” dedi.
KEPÇENİN ÖNÜNE OTURURUM
Özkoç, “Dönemin Milli Eğitim Bakanı şu anda Kültür Bakanı olan Nabi Avcı memleketi Eskişehir’deki stat arazisiyle ilgili, “Eski stadyumun yerini betonlaşmaya izin vermeyeceğiz. Böyle alan kimse için rant kapısı olamaz” diyor. Bunu sadece Eskişehir için söylemiyor tüm Türkiye’de ki bu alanların rant kapısı olmamasını istiyor” diye konuştu. Özkoç eğer araziye AVM yapılırsa kepçenin önüne önce ilk kendisinin oturacağını belirtti. 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri dün Çark Caddesi’nde eski stat arazisinin yeşil alan olarak kalması için bir basın açıklaması düzenledi. SASTOP Başkanı Önder Döker, stat arazisinin yeşil alan olarak kalması için başlatılan imza kampanyasına büyük destek oluştuğunu söyledi. CHP Milletvekili Engin Özkoç ise, katılan tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti. Yeşil alanların yok olmamasını istediklerini dile getiren Milletvekili Özkoç, “Tarihi yerlerimiz yok olmasın. Geçmişle bağımız kopmasın. Caddelerimiz öldürülmesin, esnafımız yok edilmesin. Yıllardan beri Çark Caddesi AVM olarak kalmış. Sakaryalıları şimdi kapalı AVM’lerin içine sokmaya çalışıyorlar. Çark Caddesini öldürmeyin, milletin alanlarını ranta peşkeş çekmeyin. Bırakın oralar halkın malı olarak kalsın demeliyiz” dedi.
RANT KAPISI OLMASIN
Özkoç, “Dönemin Milli Eğitim Bakanı şuan da Kültür Bakanımız Nabi Avcı memleketi Eskişehir’deki stat arazisiyle ilgili “Eski stadyumun yerini betonlaşmaya izin vermeyeceğiz. Böyle alan kimse için rant kapısı olamaz” diyor. Bunu sadece Eskişehir için söylemiyor tüm Türkiye’de ki bu alanların rant kapısı olmamasını istiyor” diye konuştu.
NEREDE YAPARSANIZ YAPIN
Özkoç eğer eski stat arazisine AVM yapılırsa kepçenin önüne önce kendisinin oturacağını belirterek, “Çark Caddesi’nin tam ortasından sesleniyorum. Eğer o bizim çocuklarımızın yeşil alan olarak kullanması gereken vergileriyle alınmış stadyumun yıkılacak ve orada AVM ve binalar yapılacaksa ben orada ilk vurulacak kepçenin önünde oturacağım ve buna izin vermeyeceğim. Gidin nerede AVM yapacaksanız orada AVM yapın ama Sakarya merkezde yapılaşma olmasın” dedi.
MECLİS’E TAŞINACAK
Özkoç bu konuyu TBMM’ye taşıyacağını ifade ederek, “AKP Milletvekillerine sesleniyorum, MHP Milletvekillerine sesleniyorum, İl Başkanlarımıza sesleniyorum, STK’lara sesleniyorum gelin hep birlikte kol kola girerek kardeşçe Sakaryalıların mülkünü Sakaryalılara teslim edelim. Biz hep beraber diyoruz ki eski stadyumun yerinin altına otopark lazım. Yap, işlet, devret ile yap hiç masraf yapma. Üstü kadınlarımızın, gençlerimizin bisiklet sürebileceği, yürüyebileceği bir alan olsun ve Sakaryaspor’umuza gelir kaynağı olarak otoparkı Sakaryaspor’a tahsis edin. Yarın TBMM’de ben bunun karşısında olacağım ve sesi olacağım. Yarından sonra da gerekli Bakanlarla gerekli görüşmemi yapacağım ondan sonra da milletimizi bilgilendireceğim” dedi.
YEŞİL SAKARYA
Baro Başkanı Zafer Kazan da yeşilin hayat olduğunu ifade ederek, “Bugün çok önemli bir gün, Dünya Çevre günü biz dün tüm STK’larla beraber bir imza kampanyası başlattık. Bu şehrimizin ve insanımızın duyarlılığını gösteren bir birliktelikti. İstiyoruz ki bugünün somut bir anlamı olsun. Yeşil Hayattır; sloganımız buydu, çok güzel bir slogan çünkü beton esaretse yeşil hayattır, gelecektir. Doğa ile insanın bir anlamı var. Dolayısıyla şehrimize Yeşil Sakarya diyorsak eğer bir anlamı olmalı” diye ifade etti.
6 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI