26 Haziran 2019

MHP'Lİ HACIBEKTAŞOĞLU: GENİŞ YOLLAR SERDİVAN'A YAPILIYOR


Adapazarı Belediye Meclisi’nde konuşan MHP’li Hacıbektaşoğlu, Büyükşehir tarafından Serdivan’a geniş yollar yapıldığını belirterek, “Bu şehrin ara sokaklarında gezerken, kayyum atanmış belediyelerin ara sokakları gibi görüyorum” dedi.

Adapazarı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın başkanlığında toplandı. Toplantıda 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
2017 yılı asfalt programı için İller Bankası’ndan 7 milyon TL kredi alınması konusunda belediye başkanına yetki verilmesini öngören gündemin 14’üncü maddesi Meclis’te tansiyonu yükseltti. Maddenin görüşülmesi sırasında Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, “Bu yılda her yıl yaptığımız gibi hedefimiz en az 50 bin ton asfalt atmak. Dolayısıyla 50 bin ton asfaltı İller Bankası’nın 5 veya 10 yıllık kredi kullanarak yapmayla alakalı meclisten yetki istiyoruz” dedi.SERDİVAN’A GENİŞ YOLLAR
MHP’li Meclis üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu, Serdivan’a Büyükşehir Belediyesi tarafından geniş yollar yapıldığını belirterek, “Bu şehrin asfaltları yapılıyor ama bakıyoruz geniş yollar Serdivan’da yapılıyor. Sizce de öyle değil mi? Bu şehrin ara sokaklarında gezerken kendimi kayyum atanmış belediyelerin ara sokakları veya muhalefet partililerin ara sokakları gibi görüyorum. Yazık bu şehre. 17 Ağustos depreminden sonra yapılan yollar sadece yama şeklinde yollar. Bu şehirde 400 bin küsur nüfus var. Senin evinin olduğu sokak çok mu hoşuna gidiyor başkan. Ben arabam giderken takır takır atlamayacağım. Büyükşehir içinde geçerli buna. Bu şehirdeki müteahhitler hangi gün alıyorsa işi o gün bitirsin. Bir yol üç ay, dört ay, beş ay kapanmaz veya arife günü asfalt mı yapılır” dedi.
SALMANLI’YA ASFALT
Adapazarı Belediye Başkanı Erol Aydın da, “Hayrettin Bey’in bu sözlerine katılamayacağım. Geçen yaz Büyükşehir Belediyesinin Adapazarı sınırlarına attığı bir dünya asfalt var. Büyükşehir’in burada hakkını yememek lazım. Biz önceki yıl Salmanlı’ ya 17 santimetre asfalt döşedik. Siz şimdi öyle bir şey söylediniz ki sanki biz burada borçlanmaya yetki veriyoruz. Bu borçlanmayla bir şey yapılmıyor gibi bir şey söylüyorsunuz. Rıdvan Bey o asfalt programına bu arkadaşlara verin. Önceki seneden başlayın geçen sene ve bu seneki asfalt programlarını özellikle Hayrettin Bey’e verin” dedi. Oturumda ayrıca gündem maddelerinde yer alan mülkiyeti Adapazarı Belediyesi’ne ait Korucuk Mahallesi’ndeki kreş binasının 10 yıla kadar ihale suretiyle kiralanması konusunda başkan ve belediye encümenine yetki verildi.
6 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI