20 Ağustos 2018

Su işçileri hakkını arıyor


Su işçileri hakkını arıyor

Akyazı'da faaliyet gösteren Şerefiye Su Fabrikası'ndan atılan işçiler fabrika önünde eylem yaptı.

'Hakkımızı arıyoruz'
İşçiler, kendilerine verilen bordroda sigortaları 30 gün üzerinden yatırıyor görünürken, resmiyette eksik yatırıldığını öğrendikten sonra işten çıkartıldıklarını iddia etti. Fabrika kapısı önünde işe dönmeyi bekleyen işçiler, 'Önce 8 kişi işten atıldı. İşçi arkadaşlarımız bu kişilere destek verince işten atılan sayısı 30'u buldu' dedi. İşçilerden Cemal Avcı, amaçlarının eylem olmadığını, haklarını alarak çalışmak istediklerini belirterek,
'Primler tam ödenmedi'
Avcı, 'Bize verilen kâğıtta sigorta primlerimizin 30 gün üzerinden yattığı görünüyordu. Ancak araştırdığımızda resmi olarak ayda 5-10 gün yatırıldığını tespit ettik. Bu durumu tespit ettikten sonra düzeltilmesini istedik. Ancak işveren bunu düzeltmek yerine bizi işten çıkardı. Biz çalışmak istiyoruz. Ancak hakkımızı istiyoruz. Hepimizin çoluk çocuğu var' şeklinde konuştu. Şerefiye Su yetkilileri ise, konuyla ilgili açıklamanın daha sonra yapılacağını belirtti.
26 Ekim 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI