19 Ekim 2018

MAHMUT KÖSEMUSUL: YERLİ OTO'YA HAZIRIZ


SATSO Meclisi’nde konuşan Kösemusul, yerli otomobile hazır olduklarını belirterek, “Göç konusunda seçici olmalıyız. Sanayi gelişecekse daha kent havasında yürümesi için doğaya zarar vermeden nitelikli insan profili ile gelişsin istiyoruz” dedi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı önceki gün  Meclis Başkanı Akgün Altuğ başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ile ilgili bilgi vermek üzere kürsüye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, ihracatta ilk 5 il arasında yer alma hedefine yaklaştıklarını belirtti.
MİLLİ YATIRIM
Yerli otomobil yatırımının Sakarya’ya kazandırılması konusundaki çalışmaları meclis üyelerine aktaran Kösemusul, şehrin avantajlarını anlattı ve milli yatırım için şehrin birlik olması gerektiğini söyledi. Başkan Kösemusul, Sanayi Bakanı Faruk Özlü, Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldiklerini, şehrin yöneticileri ile SATSO’da istişare toplantısı yaptıkları bilgisini verdi.
HER ANLAMDA HAZIRIZ
Kösemusul, “Biz her anlamda, hazırız. Üniversitemizle birlikte kapsamlı bir dosya ve eylem planı hazırladık. Bayram sonrasında inşallah toplantılarımız ve çalışmalarımız, lobi faaliyetlerimiz hızlanarak devam edecek. Evet, yerli otoda en doğru adres otomotiv şehri Sakarya'mızdır. Karar vericilerin ve üretimi yapacak babayiğitlerin milli tank, milli tren gibi yerli otoda da Sakarya’mızı tercih edeceklerine inanıyorum” dedi.
NİTELİKLİ İNSAN
Otomotiv konusuna 6 yıl önce çalışmaya başladıklarını değinen Başkan Kösemusul, “Çalıştay yaptık, ciddi çalışmalar gerçekleştirerek şehrimizi adeta hazırladık. Sakarya çok önemli bir il. Göç konusunda seçici olmalıyız. Sanayi gelişecekse daha kent havasında yürümesi için doğaya zarar vermeden nitelikli insan profili ile gelişsin istiyoruz. Biz otomotiv konusunda da güçlü yönlerimizden dolayı üretimine ev sahipliği yapmak amacındayız” diye konuştu.
23 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI