20 Haziran 2019

İKİ YIL AŞKIN SÜRE GEÇMESİNE RAĞMEN HENÜZ YERİ BİLE BELİRLENEMEDİ: HASTANE NE OLDU?


7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde sözü verilen bin yataklı hastanenin nereye yapılacağı henüz netleşmedi. Yer bulunamaması halinde hastane 2018 yılı yatırım programına da alınmayabilir

DAVUTOĞLU SÖZ VERDİ
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde meydanda sözünü verdiği bin yataklı devlet hastanesinin henüz yer seçimi yapılamadı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimatıyla ilimize gelen bakanlık bürokratları alternatif yerler üzerinde çalışmalarını sürdürdü. Ekiplerin 6 farklı bölge üzerinde çalıştıkları öğrenildi.
YATIRIM PROGRAMI
Hastanenin inşa edileceği yerin belirlenmemesi nedeniyle 2018 yılı yatırım programına alınmasının zor olduğu öğrenildi. AKP Milletvekilleri iki yıl geçmesine rağmen hiçbir gelişme kaydedilemeyen hastaneyle ilgili girişimlerini arttırmaları gerekiyor. Hastanenin önündeki en büyük engeller arasında ilçeler arası çekişme geliyor.
ULAŞIM KOLAYLIĞI
Adapazarı Belediyesi Korucuk’u, Erenler Belediyesi Alancuma’yı, Serdivan Belediyesi de Kırantepe’yi ve Arifiye Belediyesi de Neviye Mahallesi’ndeki araziye yapılması için kulis faaliyetlerini sürdürüyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın hastane yeri seçiminde en önemli kriter olarak ulaşım sıkıntısı olmamasını şart koştuğu biliniyor.
6 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI