18 Haziran 2019

Alişan istifa etti!


Alişan istifa etti!

Manisaspor maçında Tatangalar'dan büyük tepki alan Hasan Alişan, Yüksek Divan Kurulu Genel Sekreterliği ve kurul üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Alişan geceyle ilgili olarak yaşanan tüm olaylara basına sunduğu belgelerle açıklık getirdi.

Basın açıklaması
Sakaryaspor Yüksek Divan Kurulu'nun Öz-Kum Tesisleri'nde düzenlediği dayanışma gecesinde Yüksek Divan Kurulu Genel Sekreteri Hasan Alişan tarafından Amigo Ersin'in de içinde bulunduğu bazı taraftarlarla yaşanan tatsız olayların ardından Tatangalar, Manisa maçında Alişan'ı istifaya davet etmişti. Bunun üzerine dün bir basın açıklaması yapan Hasan Alişan, bazı belgeler ile yaşanan tüm olaylara açıklık getirdi.
'Ben çıkarttırdım'
Amigo Ersin öncülüğündeki grubu geceye kendisinin almadığını vurgulayan Hasan Alişan, 'Yüksek Divan Kurulu'nun yemeğine taraftar temsilcileri davet edilmiş ve kendilerine yer ayrılmış, oturmuşlardır, onlar işletmenin konuklarıdır. Ancak daha sonra Divan Kurulu tarafından davet edilmeyen Amigo Ersin diye adlandırılan Ersin Uysal'la birlikte tahmini 15-20 kişilik grup tesislere girerken dışarı çıkartılmaları talimatı bizzat benim tarafımdan verilmiştir. Dışarı çıkarılmalarının sebebi ne Sakaryaspor Yönetimi, ne de Yüksek Divan Kuruludur' dedi.
'Parayı ödemediler'
Alişan, taraftarları dışarı çıkartmanın sebebini şu ifadelerle açıkladı: 'Öz-Kum ticari bir işletmedir. Hayır kurumu değildir. Dışarı çıkartılan şahıslar 1 Ağustos 2008 tarihinde Sakaryaspor Taraftar Derneği adı altında yüzlerce bilet satmalarına rağmen işletmeye gecenin parasını ödemeyen kişilerdir. Sakaryaspor'un gecesi olması nedeniyle işletme tarafından maliyetini verilmiş bir fiyatla desteklenmiştir. Ancak şahsım bile 9 adet bilet alarak 540 YTL olarak ödedim. Toplam bedel 15 bin 600 YTL+KDV olup 5 bin YTL'sini Çaykur sponsorluk bedeli olarak göndermiş kalan 10 bin 600 YTL ödenmemiştir.'
Alişan istifasını verdi
Yaşanan tüm olayların ardından Sakaryaspor Yüksek Divan Kurulu Genel Sekreterliği ve kurul üyeliğinden istifa ettiğini bildirilen Alişan açıklamasında, 'Gerçekten zor günler geçiren Sakaryaspor'un halka mal olma sürecinde bu ve buna benzer konularla daha fazla kan kaybetmemsi için Sakaryaspor'un tekrar şahlanmasını beklediğimiz bu süreçte gündemi meşgul etmemek adına Sakaryaspor Divan Kurulu Genel Sekreterliğinden ve kurul üyeliğinden istifa ediyorum. Desteğimin her zamankinden daha fazla devam edeceğinin bilinmesini isterim' ifadelerine yer verdi.
28 Ekim 2008 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI