25 Mayıs 2019

SAKARYA AYAĞA KALKTI


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde konuşan AKP Milletvekili İsen, “Her yaştan her seviyeden vatandaşıyla Sakarya, bu mücadelenin içinde yer aldı ve şairin dediği gibi ayağa kalktı” dedi

KİMLER KATILDI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde Sakaryalılar yine meydanı doldurdu. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programda AKP Milletvekilleri Mustafa İsen ve Şaban Dişli, CHP Milletvekili Engin Özkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, belediye başkanları, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
BEDİR’İN ARSLANLARI
15 Temmuz kalkışmasında şehit olanlara Allah’tan rahmet dileyen AKP Milletvekili Mustafa İsen, “15 Temmuz’da kalkışmada bulunanların karşısına Bedir’in aslanları kadar kıymetli olan gençlerimiz elleriyle en modern silahlara karşı durdular. Sonra yürekleri Akdeniz kadar geniş kadınlarımız Türk demokrasi tarihinde ilk defa kendi kişilikleri ve kimlikleriyle kendilerini gösterdiler. Onlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.
DEMOKRASİ NÖBETLERİ
İsen, “Bu süre içerisinde o kadar iyi bir organizasyon oldu ki bir kişinin burnu bile kanamadı, esnafımız zarar görmedi. Organizasyonlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Milletimiz valiliğe, kritik noktalara aktı ve hainlere izin vermedi. Her yaştan her seviyeden vatandaşıyla Sakarya bu mücadelenin içinde yer aldı ve şairin dediği gibi ayağa kalktı. Güçlü liderimizin önderliğinde inşallah kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde Sakaryalılar yine Demokrasi Meydanı’nı doldurdu. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programda AKP Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Şaban Dişli, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, Belediye Başkanları, İl Müdürleri, AKP teşkilatları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Mehter gösterisi ile başlayan programda Katlı Pazaryeri Müezzin Kayyımı İlyas Çetinnar tarafından Kuran-ı Kerim tilavet edildi. Program protokol konuşmalarının ardından düzenlenen Eşref Ziya Terzi konseri ile sona erdi.
MİNNET BORÇLUYUZ
Programın açılış konuşmasını yapan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, “15 Temmuz’un birinci yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum Biz Kuran-ı Kerim’in ayetlerinden biliyoruz ki şehitlerimiz ölü değillerdir. Bizim anlamadığımız bir hayatla Cenab-ı Allah’ın katında her türlü nimetle rızıklandırılmış olarak yaşarlar. Allah onlardan razı olsun. Gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Allah onlardan da razı olsun. Şehit ve gazilerimiz o geceyi üzerlerindeki kanlarla tamamladılar. İnşallah mahşer meydanında hepimiz toplandığımız zaman onlar elbiselerinin üzerinde kanlarla haşrolacaklar. O kanların mis kokusu yayacağını peygamberimizin müjdesinden anlıyoruz. Eğer bu meydanda bu günü özgür olarak kutlayabiliyorsak onlara minnet borçluyuz” diye konuştu.
ŞEHADET ARZUSU
Sakarya STK’ları adına bir konuşma gerçekleştiren İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Sakarya İl Başkanı Sebahattin Aydın, “Bir topluluğu millet haline getiren en önemli faktör aynı duygular etrafında kenetlenmesidir. Aynen 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi. 15 Temmuz gecesi Rabbimizin kalbimizden korkuyu söküp almasıyla evlerimizden Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Boşnağı, Arabı şahadet arzusuyla meydanlara çıktık. Ancak 249’umuza şahadet nasip oldu” ifadelerini kullandı.BİR OLMALIYIZ
Türk-İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman, “15 Temmuz bence Türkiye’nin kurtuluşu için bir hayır olmuştur. 249 şehit binlerce gazi verdik. Onların ahretteki yeri bellidir. Onlara bu ülke ne kadar gıpta etse azdır. Cennet bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye’yi içeriden yıkamayacağını düşünenler dışarıdan planlar yaprak içeridekileri kullandılar. 15 Temmuz sonrası buradan kaçan hainler Yunanistan’a, Almanya’ya, Belçika’ya, Amerika’ya sığındılar. Bunlar ısrarlara rağmen iade edilmediler. Avrupa’dan Amerika’dan bize dost olmayacağı belli olmuştur. Milli İradeye sahip çıkmak suretiyle hepimiz bir ve bütün olmalıyız.”
VATAN VURGUSU
AKP Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Bu topraklarda bin yıldır yaşıyoruz. Bu bin yıllık süre içinde bu coğrafyayı vatan yapmak için can verdik, kan verdik ama şairin dediği gibi ‘Topraklar ancak uğrunda ölen varsa vatandır’ o nedenle bu mücadelemizi bu coğrafyada hiç kimseye pabuç bırakmadan devam ettiriyoruz. Bunu fark etmeyenler 15 Temmuz’da başka bir kalkışmada bulundular. Onların karşısına öncelikle Bedir’in aslanları kadar kıymetli olan gençlerimiz elleriyle en modern silahlara karşı durdular. Başta rahmetli Abdullah Tayyip Olçok olmak üzere bu mücadeleye katkıda bulunan ve özgür bir ortam içinde buluşmamızı sağlayan gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Sonra yürekleri Akdeniz kadar geniş kadınlarımız Türk demokrasi tarihinde ilk defa kendi kişilikleri ve kimlikleriyle kendilerini gösterdiler. Onlara da çok teşekkür ediyorum.”
DEMOKRASİ NÖBETLERİ
15 Temmuz darbe girişimin ardından binlerce vatandaşın bir ay boyunca Demokrasi Meydanı’nda nöbet tuttuğunu vurgulayan Prof. Dr. İsen, “Bu süre içerisinde o kadar iyi bir organizasyon oldu ki bir kişinin burnu bile kanamadı, esnafımız zarar görmedi. Bu organizasyonları yönlendiren başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Milletimiz valiliğe, kritik noktalara aktı ve hainlere izin vermedi. Her yaştan her seviyeden vatandaşıyla Sakarya bu mücadelenin içinde yer aldı ve şairin dediği gibi ayağa kalktı. Güçlü liderimizin önderliğinde inşallah kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
14 Temmuz 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI