MİLLETVEKİLİ AYHAN SEFER ÜSTÜN: ZİNDANLARDA ÇÜRÜYORLAR15 Temmuz 2017, Cumartesi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Demokrasi Meydanında etkinlik düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisiyle başlayan ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe Vali İrfan Balkanlıoğlu, AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, belediye başkanları, il müdürleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.
TASAVVUF DİNLETİSİ
Ammar Acarlıoğlu Tasavvuf Musikisi dinletisi ile Sakaryalılarla bir araya gelirken, protokol konuşmalarının ardından ise sahneye Erkan Mutlu’nun çıkmasıyla gece sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 81 ilden gönderilecek bayraklar için Sakaryalı şehit aileleri bayrakları öperek Cumhurbaşkanına ulaştıracak gençlere teslim ettiler.
DARBE GİRİŞİMİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, burada yaptığı konuşmada, FETÖ'nün darbe girişiminden bu yana geçen sürecin kendilerine çok şey öğrettiğini söyledi. Bu süreçte, kendilerini kolaylıkla belirleyemedikleri, içlerine sızmış hainleri yakından tanıdıklarını anlatan Toçoğlu, "Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü nerede ne zaman hangi kisveyle karşımıza çıkacakları belli değildi. Müslüman mı başka bir şey mi, solcu mu sağcı mı, dinli mi dinsiz mi her kılığa giren bu yaratıklar, bu süreçte onlara karşı çok daha dikkatli olmamızı bize öğretti" diye konuştu.
ZİNDANLARDA ÇÖZÜYORLAR
AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Sizlerle tekrar buluştuğumuz için Allah’a hamd ediyorum. O hain darbeciler şu manzaranın oluşacağını bilselerdi evlerinden çıkmazlardı. Şimdi zindanlarda çürüyor, yaptıklarının hesabını veriyorlar. Hiç olmazsa adam olup suçumuzu kabul ediyoruz diyin. Hepsi arkadaşımı görmek için, şunun için bunun için gittim deyip kıvırıyorlar. Yaptıklarını kabul edemeyecek kadar namertler” dedi.
GAZİLERİ ZİYARET
Sakarya’nın gazilerini tek tek ziyaret ettiklerini söyleyen Üstün, “İnanın o geceki heyecanları hala yüreklerinde atıyor. Sizin gözlerinizden de gazilerimizin yüreğinde yaşadığı heyecanı görüyorum. Sizlerde bu heyecan oldukça FETÖ’de gelse, ağa babaları da gelse, bu memlekete ne kurşun işler, ne tank işler. Sizin gibi bir milletin vekili olmaktan gurur duyuyorum. O hainlerin ceplerinden 1 dolar çıkmıştı. Bu hainlerin ederi o kadar. Bir dolara kendilerini de, bayrağı da, vatanı da satmaya çalıştılar. Sizler sadece Türkiye’nin makûs talihini kırmadınız. Diğer mazlum milletlere de örnek oldunuz. Bu bundan sonra bu işlere kalkışacak hainler için ders oldu” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 4779 defa okundu.

Resim Galerisi